A Fenarbahce 20, a Galatasaray 30 ponttal nyert

:

:

Az esztendõ utolsó bajnoki fordulóját rendezték szerdán Törökországban. Az élcsapatok számára ezúttal sem okoztak gondot a mérkõzések, a Fenarbahce 20, a Galatasaray 30 ponttal nyert. Összefoglaló.

A Fenerbahce otthonába a bajnoki tabella 5. helyén álló Samsun látogatott. A vendégek már 5 perc játék után 20-12-es hátrányba kerültek és egy pillanatig nem volt esélyük. A félidõben 57-40-re vezetett a hazai gárda, így az is belefért, hogy a harmadik és a negyedik szakaszt mindössze 3 ponttal nyerték meg. A Fenerbahce 103-83-as sikerrel zárta az esztendõt és ezzel listavezetõként várhatja a 2012-es évet. A gyõztes csapat legjobbjai a 21 pontos Penny Taylor és a 19 pontos Angel McCoughtry voltak.

A Galatasaray Mersin városában vendégszerepelt. A Galata már a félidõben 50-32-es elõnyben volt és végül 89-59 arányú gyõzelmet araott. A sztárok közül ezúttal Alba Torrens remekelt, aki 17 pontot szerzett, miközben 6 triplakísérletébõl 4 sikeresnek bizonyult.

Optimum Ted Ankara Kolejliler – Beºiktaº: 53-46
Fenerbahçe – Samsun Basketbol 103-83
İstanbul Üniversitesi – Kayseri Kaski 63-81
Mersin Büyükºehir Belediyesi – Galatasaray Medical Park 59-89
Botaº – Tarsus Belediyesi 96-70
Homend Antakya Belediyesi – Ceyhan Belediyesi 65-81

1. Fenerbahçe 	             10   9/1  861-708  19 pont
2. Galatasaray Medical Park  10   9/1  842-701  19