A Fenerbahce 2-0-ra vezet a török elõdöntõben

:

:

Másodszor is nyerni tudott a Hatay otthonában a Fenerbahce, így már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó elõdöntõ párharcban Törökországban.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

Az elsõ meccset végig kézben tartotta a Fenerbahce. Magabiztos 73-58-as gyõzelmet arattak a Hatay otthonában, ahol a 2-2-1-es lebonyolítás értelmében a második felvonásra is sor került. Ezúttal szorosabb csata alakult ki. Az elsõ negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 19-17-re vezetett a Fener. A második szakaszban a vendégek kaptak el egy extra sorozatot. Ennek eredményeként 37-25-nél már 12 pontos elõnyben volt a Fenerbahce.

A félidõre 37-31-re felzárkózott a Hatay és innentõl a harmadik negyedben is lendületben maradtak a hazaiak. A vezetést 47-45-nél vették át, a negyed végén pedig 49-48-ra ment a Hatay. A záró szakasz elején egy 10-0-s futással fordított a Fenerbahce. Ez bizonyult döntõnek, innentõl Valerie Garnier együttese stabilan õrizte 7-9 pontos elõnyét és végül 68-59-es sikert arattak. A Fener keretében Anastasiya Verameyenka 19, Kelsey Plum 18 pontot ért el. A párharc harmadik meccsét szerdán este rendezik a Fener otthonában.

Hatay – Fenerbahce 59-68 (17-19, 14-18, 18-11, 10-20)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 a Fenerbahce javára.