A Fenerbahce a török bajnok

:

:

Vasárnap került sor Törökországban a bajnoki döntõ sorsdöntõ ötödik mérkõzésére. A Fenerbahce csarnokában rendezett találkozón a hazaiak 70-62-es gyõzelmet arattak és ezzel fennállásuk 11. bajnoki címét ünnepelhették.

Mindkét csapat nyerni tudott a riválisa otthonában, így az erõviszonyok megjósolhatatlanok voltak a sorsdöntõ találkozó elõtt. A Galatasaray kezdett jobban, pillanatok alatt állva hagyták a Fenert. Az elsõ 10 perc végén 22-12-re vezettek, a második negyed elején pedig a 12 pontot is elérte a differencia. A Galatánál Ann Wauters remekelt, aki az egész mérkõzésen a duplákat 73%-al értékesítette és végül 25 pontig jutott.

A belga center klasszisa azonban a folytatásban kevés volt a Galatasaraynak. A Fenernél a második negyedben Cappie Pondexter lépett elõ húzóembernek. A tengerentúli klasszis 15 pontot szerzett ebben a szakaszban és a félidõben már 20 egységnél járt. A hazaiak a játékrész hajrájában utolérték nagy riválisukat, majd 40-38-ra vezettek is.

A harmadik negyedben nem alakult ki nagy differencia. Hol az egyik, hol a másik csapat járt elõrébb 2-3 ponttal. A Galatasaray 50-50-nél egyenlített és a negyedik szakasznak 52-52-es állásról futottak neki a csapatok. A záró játékrész elején a Fener 7-2-es szériával kezdett és 59-54-re léptek el. A két csapat között 64-54-nél érte el a 10 pontot a differencia. Ebben a periódusban Pondexter 7, Matovic 6 pontot szerzett a hazaiaktól.

A Fenerbahce 70-62-es sikerrel lett bajnok és ezzel fennállása 11., a 2005/2006-os évad óta sorozatban nyolcadik bajnoki címét ünnepelhette.

Fenerbahçe – Galatasaray 70-62 (12-22, 28-16, 12-14, 18-10)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc végeredménye 3-2 a Fenerbahce javára.