A Fenerbahce az elsõ döntõs Törökországban

:

:

Szerdán lezárult a Fenerbahce és a Hatay elõdöntõje Törökországban. A párharc harmadik mérkõzésén 77-74-es gyõzelmet aratott a Fener és ezzel 3-0-val lépett a fináléba.

Fotó: fenerbahce.org

A Fenerbahce az elsõ két mérkõzést megnyerte a Hatay otthonában, így igencsak kedvezõ pozícióból várta a harmadik felvonást hazai pályán. A Hatay részérõl fogadkozó nyilatkozatok jelentek meg az elmúlt napokban és ez látszódott is a kezdésen, 9-3-ra elléptek az elsõ percekben. A Fener a folytatásban utolérte riválisát, az elsõ negyed végén 20-20 állt az eredményjelzõn. A második szakasz hasonlóan kiegyenlített játékot hozott, 3 pontnál jobban egyik csapat sem tudott elszakadni. A félidõben 34-34-es állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyed nagy fordulatokat hozott. A játékrész elején 43-37-re ellépett a Fener, majd innen 13-2-es sorozattal 50-45-re fordított a Hatay. Az ekkor megszerzett elõnyüket a harmadik etap végéig megõrizték, 30 perc után 56-52-re ment a Hatay. A záró szakasz elején visszavette a vezetést 57-56-nál a Fener, majd innen 64-57-re ismét fordított a Hatay. Ez azonban sokat kivett belõlük. Az utolsó két percbe érve 70-67-nél már újra a Fener járt elõrébb és a végjátékban behúzta a gyõzelmet. A Fener keretében Anastasiya Verameyenka 20 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el. Kelsey Plum pedig 18 egységig jutott.

A Fenerbahce ellenfele a döntõben a YDÜ – Cukorova elõdöntõ gyõztese lesz. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban 2-1-re vezet a YDÜ, pénteken rendezik a negyedik meccset Mersinben.

Fenerbahce – Hatay 77-74 (20-20, 14-14, 18-22, 25-18)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-0 a Fenerbahce javára.