TTT Riga - Fenerbahce Safisport 65-88 (16-32, 17-17, 15-23, 17-16)

Isztambul, Metro Energy Sports Hall
Bejat, Smiljanic, Mitrovski (Snir)

TTT Riga: Thomas 21/9, Basko 4, Pulvere 14/6, Handy 8/6, Sarauskaite 4. Csere: Gilday 2, Sila, Korzane 2, Meldere 5, Jasa 5/3, Klakocka.

Fenerbahce Safisport: Zahui 22/3, Cakir 10, Williams 12, McBride 16/3, Iagupoova 16/9. Csere: Kurtulmus, Onar, Canitez 4, Hartley 8/6.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 a Fenerbahce Safiport javára.

A Fenerbahce 88-65-re múlta felül a TTT Rigát. Az egyik fél második sikeréig tartó Euroliga negyeddöntő párharcot ezzel 2-0-val lezárta a török sztárcsapat és elsőként biztosította helyét a 2022-es Final4-ban.

Az első meccset végig vezetve, de egy küzdelmes első félidő után húzta be a Fenerbahce. A Riga feladta pályaválasztói jogát, így a második összecsapást is Isztambulban rendezték és ezúttal biztosra mentek a törökök. Már az első percekben 10-9 után egy 11-0-s futással állva hagyta riválisát a Fener. 10 perc után 32-16-ra, a félidőben 49-33-ra vezettek. A harmadik negyedben 20 pont fölé növelték a differenciát. A legnagyobb előnyük 28 egység volt.

A Fenerbahce 88-65-ös sikere alkalmával Amanda Zahui 22, Kayla McBride és Alina Iagupova 16-16 egységig jutott. A TTT Riga legeredményesebbje a 21 pontos Jasmine Thomas volt. A Final4-t április 8-10. között rendezik később kijelölésre kerülő helyszínen. Az elődöntőben a Fenerbahce az USK Praha – Famila Schio párharc győztesével mérkőzik.