A Fenerbahce drámai meccsen vívta ki a török döntõbe jutást

:

:

A Fenerbahce lesz a Cukurova ellenfele a török bajnoki döntõben. Az elõdöntõben a Galatasaray-t a sorsdöntõ ötödik találkozón 54-51-re gyõzték le és ezzel 3-2-re megnyerték a párharcot.

Fotó: fenerbahce.org

Sokáig emlékezetes csatát láthattunk. Az elsõ negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda, 10 perc után 12-11-re ment a Galata. A második negyedben a Fener-nek akadt egy fellángolása, amikor egészen 25-19-re elléptek. Innen azonban a félidõig 27-25-re visszajött a Galata.

A harmadik negyed nagy fordulatot hozott. A Galatasaray a 35-30-as hátrányra után 13-0-val zárta a játékrészt, így az utolsó 10 percnek 43-35-ös elõnyrõl vágtak neki. A Galata a meccs utolsó két percéig 51-49-ig õrizte az elõnyét. A Fenerbahce Kia Stokes 2+1-es helyzetével 52-51-re fordított. Végül pedig Cecilia Zandalasini zárta le a párharcot, miután 5 másodperccel a vége elõtt értékesített egy bravúros távoli duplát. Ez Facebook oldalunkon megtekinthetõ IDE KATTINVA.

A Fenerbahce és a Cukurova döntõje május 8-án, szerdán veszi kezdetét. A párharc az egyik fél harmadik sikeréig tart.

Fenerbahce – Galatasaray 54-51 (11-12, 16-13, 8-18, 19-8)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-2 a Fenerbahce javára.