A Fenerbahce és a Galatasaray már az elõdöntõben

:

:

Szombaton este három párharc lezárult a Török bajnokság rájátszásának elsõ körében. A Fenerbahce, a Galatasaray és a Mersin már készülhet az elõdöntõre.

A Fenerbahce szerdán kiütötte a Homend Antakya gárdáját, így riválisuk otthonában abban a tudatban léptek pályára, hogy gyõzelmükkel az elõdöntõbe kerülhetnek. A hazai csapat azonban igyekezett minél jobban megnehezíteni az alapszakasz-gyõztes életét. A félidõben még 35-31-re vezetett az Antakya, a harmadik negyed elején azonban egy 11-0-s futással 42-35-re fordított a Fener és ez döntõnek bizonyult.

A harmadik etap végén 55-48 állt az eredményjelzõn, majd a negyedik szakaszban mindössze 2 pontig jutott a Homend Antakya. 70-50-es gyõzelmével a Fenerbahce két mérkõzéssel biztosította helyét az elõdöntõben, így lesz valamennyi pihenõjük az Euroliga nyolcas döntõje elõtt. A Fener legeredményesebbje a 17 pontos Angel McCoughtry volt.

A Galatasaray is elõnnyel utazott a Ceyhan Belediyesi otthonába. Itt a hazai gárda annyira sem tudta megszorongatni nagyobb nevû riválisát, mint a Homend Antakya a Fenerbahcét. Az elsõ negyedben 16-14-ig haladtak fej-fej mellett a csapatok, majd innen egy 12-0-s futással 28-14-re léptek el Taurasiék. A második szakaszban is jött egy 10-0-s futás, mely után a szünetre 52-35-re módosult az állás. A folytatás már csak formalitás volt, a 19 pontos Taurasi vezérletével 96-63-ra nyert a Galatasaray.

A Mersin-Botaº párharc is lezárult, itt kettõs gyõzelemmel jutott tovább a Mersin és a Fenerbahcéval elõdöntõznek. A Galatasaray a Kayseri KASKİ-Samsun párharc gyõztesével találkozik. Ennek a csatának a találkozóit március 26. és április 1. között bonyolítják le a Kayseri Európa Kupa kötelezettségei miatt. Az elõdöntõk az Euroliga Final8 után kezdõdnek.

Homend Antakya Bld. – Fenerbahçe 50-70 (18-19, 17-12, 13-24, 2-15)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Fenerbahçe javára.

Ceyhan Bld. – Galatasaray Medical Park 63-96 (14-28, 21-24, 12-23, 16-21)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Galatasaray javára.

Botaº – Mersin Bºb. 72-75 (26-15, 19-23, 13-27, 14-10)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Mersin javára.