A Fenerbahce és az Orenburg előnyben az Euroliga negyeddöntők során

:

:

Bár rengeteg a kérdőjel az idei Euroliga folytatásával kapcsolatban. Az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő párharcokat tekintve két mérkőzést lebonyolítottak szerdán. A Fenerbahce és az Orenburg került előnybe.

A Fenerbahce 84-75-re verte a Bourges-t. A törökök öt perc alatt 10 egység fölé növelték előnyüket és végig vezettek. A Bourges 20 pontos hátrányból felzárkózott, de csak kozmetikázni tudott az eredményen. Elizabeth Williams 30 ponttal és 14 lepattanóval emelkedett ki a Fenerbahce keretéből. A Bourges oldalán Ana Dabovic 20 pontot jegyzett.

Az Orenburg sokáig emlékezetes meccset nyert Lyonban. A 80-78-as sikerük azt jelenti, hogy elvették riválisuk pályaelőnyét. Az Orenburg a mérkőzés folyamán 14 pontos előnyt épített fel, de az utolsó percben minimális hátránynál támadt a fordításért, a győzelmi esélyért a Lyon. Az orenburgi oldalon Nayo Raincock-Ekunwe és Anastasiia Shilova 19-19 pontot szerzett, míg a Lyon gárdájában Marine Johannes jutott 24 egységig.

Fenerbahce – Bourges 84-75 (31-19, 17-15, 20-19, 16-22)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Fenerbahce javára.

Beszámoló ITT

LDLC ASVEL Feminin – Nagyezsda Orenburg 78-80 (13-15, 17-25, 16-15, 32-25)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Nagyezsda Orenburg javára.