A Fenerbahce lesz a Sopron ellenfele az Euroliga döntőjében

ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Safisport 74-83 (23-28, 22-10, 18-21, 11-24)

ZVVZ USK Praha: Oblak 22, Conde 11, Vorackova 5/3, Thomas 12, Jones 21. Csere: Vyoralova 2, Stankovic 1.

Fenerbahce Safisport: Sabally 9, Cakir 3/3, Williams 4, McBride 15/6, Iagupova 24/12. Csere: Zahui 18/9, Alperi Onar, Hartley 10/6.

Fotó: FIBA. basketball

A 2022-es női kosárlabda Euroliga Final4 második elődöntőjében a Fenerbahce 83-74-re legyőzte az USK Prahát. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap 16 órától a fináléban a Sopron Basket és a Fenerbahce küzdhet meg a trófeáért. A bronzcsatát 13 órától a Perfumerias Avenida Salamanca és az USK Praha vívja.

Elképesztő hangulat fogadta a csapatokat az Ülker Arénában. A hivatalos jegyzőkönyvi nézőszám végül 5970 fő lett és ők a maximumot beleadták. Egy pontgazdag negyed vezette fel a találkozót, ahol 19-19-ig fej-fej mellett haladt a két gárda. Ezt követően a játékrész utolsó két és fél percét 9-4-re hozta a Fener és így az első szakasz végén 28-23-ra vezettek. Alina Iagupova már 10 pontnál járt ekkor. A Fener a 18 mezőnykísérletéből 12-t értékesített. Prágai oldalon szintén kiváló, 50% feletti mutatót láthattunk, egészen pontosan 21-ből 11-et dobtak be. A második szakasz elején úgy nézett ki, hogy a Fener tovább tudja vinni ezt a momentumot és három perc játék után már 36-28-ra mentek.

A megszerzett előnyét azonban nem tudta megőrizni a Fenerbahce. 36-32-nél már Victor Lapena időkérése miatt állt a játék. Az USK Praha fokozatosan átvette az irányítást. A félidő utolsó hét percét 17-2-re hozták Natalia Hejkova tanítványai. A csapatuk negyedbeli 22 pontjából Alyssa Thomas 8, Teja Oblak 6 pontot szerzett és érdemes kiemelni, hogy rendkívül pontosan játszottak a csehek. Mindössze egy eladott labdájuk volt ebben a 10 percben. A félidőben 45-38-ra ment az USK Praha és ezúttal úgy nézett ki, hogy a harmadik negyedben ők tudják továbbvinni a pillanatukat. Brionna Jones öt pontjával 45 másodperc alatt 50-38-ra léptek el. Victor Lapena időkérése után sem tudott pontosítani játékán a Fener. Feljöttek ugyan 52-46-ra, de onnan ismét ellépett 56-46-ra a prágai alakulat.

A harmadik negyed második felében érkezett Amanda Zahui, aki egészen elképesztő extázisban játszott. Értékesített két triplát, szedte a lepattanókat. A félidei négy pontjához kilencet tett hozzá. A svéd center 2+1-es megoldásával a negyed utolsó percében már 62-59-re felkapaszkodott a török alakulat. Felrobbant a csarnok ekkor. Bár Teja Oblak büntetője után 63-59-ről jött el a záró szakasz, egyre inkább a Fener felé billent a mérkőzés érzelmi oldala. A prágaiakat Maria Conde vállsérülése is hátráltatta. A záró 10 perc elején jött Alina Iagupova duplája és Kayla McBride triplája. Másfél perc után 64-63-ra a Fener ment és innentől végig előrébb jártak. A következő akciókból Zahui is újabb hármast értékesített, majd jött 9 méterről egy újabb McBride-tripla. 70-63-nál extázisban tombolt mindenki. Becsülettel küzdött és mindent megpróbált az USK Praha. 72-64-nél még volt labdájuk, de az utolsó két percbe érve a 14 pontot is elérte a török előny. A hajrában 80-66 után szépített 82-74-re a cseh gárda. A végeredményt Bria Hartley büntetője alakította ki.