A Fenerbahce maradt veretlen

:

:

A Salamanca a harmadik negyed közepéig vezetett a Fenerbahce ellen, majd 49-44-es spanyol elõnyt követõen egy 15-0-s futással 59-49-re fordított a török sztárcsapat. A negyedik szakaszban a vendégek végig õrizték az elõnyüket és megérdemelt gyõzelmet arattak a címvédõ otthonában.

Miután a Galatasaray vereséget szenvedett a Valenciától, úgy léphetett pályára a Salamanca és a Fenerbahce, hogy aki nyer, az egyedüli veretlen lesz az Euroliga idei mezõnyében. A törökök kezdtek jobban. Nem telt el 4 perc és 11-4-re vezetett a Fenerbahce. A Salamanca azonban idõben megfogta a mérkõzést és a negyed utolsó percéhez érkezve Erika de Souza 2+1-es megoldása után 14-13-nál a vezetést is átvették. Az elsõ etap végén a 16-13-as eredmény Isa Sanchez két büntetõje után alakult ki.

A második szakasz elején Bonner volt eredményes és ekkor 18-13-ra léptek el a hazaiak. Ezt követõen azonban Tamane egymás után szerzett két duplájával fél perc alatt felzárkóztak a vendégek. Innentõl kezdve a nagyszünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hol a hazaiak, hol a vendégek jártak elõrébb 1 ponttal. A nagyszünet elõtt egy utolsó másodperces triplával Marta Xargay jutatta 38-34-es elõnyhöz a címvédõt.

A harmadik negyed elsõ felében a Salamanca magabiztosan õrizte 4-5 pontos elõnyét. Ebben a szakaszban sokat hibázott és még többet reklamált a Fenerbahce. 5 perc elteltével 49-44-re vezettek a hazaiak. Ami azonban ezt követõen történt, arra a legvérmesebb török szurkolók sem számítottak. Elõbb Taylor szerzett egymás után két duplát, majd Yilmaz tette ugyanezt megspékelve egy büntetõvel, aztán McCoughtry villant kétszer. 59-49-nél pedig egy 15-0-s futás végén 10 ponttal jártak elõrébb a törökök. 30 perc játék után végül 59-53-as elõnyben voltak a vendégek.

A negyedik szakasz elején 4 pontra felzárkóztak a hazaiak. 59-55 után azonban egy 8-1-es futással 7 perccel a lefújás elõtt 67-56-ra lógtak meg George Dikeoulakos lányai. Innentõl kezdve kézben tartotta a mérkõzést a török együttes. A látottak alapján nem voltak gyõzelmi esélyei a Salamancának. 5 perccel a mérkõzés vége elõtt egy Xargay duplával 69-64-re zárkóztak fel a hazaiak, de erre ismét érkezett válaszul 4 vendég pont. Az utolsó percben Allison Feaster igyekezett visszahozni a sírból a mérkõzést, de ez már nem sikerült. 77-69-re nyert a Fenerbahce és ezzel egyedüliként veretlen az Euroliga 2011/2012-es kiírásában.

A Fenerbahce legjobbjai a 28 pontos Angel McCoughtry és a 16 pontos Penny Taylor voltak. A Salamancánál Bonner 24 ponttal és 7 lepattanóval, Erika de Souza 15 ponttal és 9 lepattanóval vette ki a részét csapata felemás teljesítményébõl. Vajda Anna 17 percet töltött a pályán, ez idõ alatt 2 pont és 4 lepattanó került a neve mellé.

Perfumerias Avenida Salamanca – Fenerbahce 69-77 (16-13, 22-21, 15-25, 16-18)