A Fenerbahce megint legyõzte a Galatasarayt

:

:

Összességében magabiztosan 81-65 arányban gyõzte le a Fenerbahce a Galatasaray együttesét a Török bajnokság csúcsrangadóján. A mérkõzés három negyeden át kiegyenlített volt, majd a negyedik szakaszban bedarálta riválisát a Fener.

Két-két verességgel érkezett a két sztárcsapat a Török bajnokság legnagyobb rangadójára. Ezúttal a Galatasaray látta vendégül a Fenerbahcét, de a szokásosnál visszafogottabb hangulat jellemezte az összecsapást. A Galata jól ismert csarnokában a kispadok mögötti hosszanti lelátó telt meg teljesen, a csarnok többi részén fel lehetett fedezni üres széksorokat.

A Fenerbahce kezdett jobban, nem telt el 3 perc és 8-3-ra vezettek. Az elsõ játékrész nagy részében a vendégeknél volt az elõny és a Galatasaray futott az eredmény után. Alig 6 perc játékot követõen Ceyhun Yildizoglu már idõt is kért és ezzel sikerült megfognia a vendégek rohanását, a negyed végére 21-21-nél egyenlítettek a lányai.

A második szakasz Nevriye Yilmaz és Tina Charles kosárváltásával indult, majd sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hazai oldalon Prince villogott ebben a szakaszban, miközben például Taurasinak az elsõ félidõben 12 kísérletébõl csak 2 volt eredményes. A negyed végjátékához közeledve Penny Taylor villant meg és 36-31-re megléptek a vendégek. Sokáig úgy nézett ki, hogy akár nagyobb elõnnyel is mehet a szünetre a Fenerbahce, de aztán Bahar Caglar utolsó másodperces kosarával 38-37-re szépítettek a hazaiak.

A harmadik szakaszban nem alakult ki nagy különbség a csapatok között. 1-2 ponttal mindig a Fenerbahcénál volt az elõny, de a Galatasaray elsõsorban a feltámadó Taurasi pontjaival kapaszkodott. A negyed végjátéka ezúttal a Fenernek sikerült jobban és 60-56-ra léptek el.

A harmadik negyed utolsó percei már figyelmeztetõ jelként hatottak, hiszen egyre inkább George Dikeoulakos gárdájának akarata érvényesült. A negyedik negyed elején pedig egy 8-2-es futással gyorsan el is döntötte az összecsapást a Fenerbahce. McCoughtry büntetõi után 68-58-nál hízott 10 pontra a differencia. Az utolsó 5 percbe 71-60-as állásról érkezetek a csapatok és innentõl kezdve nem volt kérdés, mely alakulat ünnepelhet gyõzelmet. A vége 81-65 lett.

A 25 pontos McCoughtry által repített Fenerbahce ezen az estén ismét bizonyította, hogy mely csapatnak mélyebb a kispadja. A Galatasaraynál Fowles (20 pont, 10 lepattanó), Taurasi (20 pont), Prince (13 pont) és Tina Charles (8 pont, 10 lepattanó) 61 pontot szerzett a csapat 65 pontjából. Amíg a törökök és a többi európai nem tud többet vállalni a közösbõl, a Galatasaray-nak nem lesz esélye nagy riválisa ellen.

Galatasaray Medical Park – Fenerbahçe 65-81 (21-21, 16-17, 19-22, 9-21)