A Fenerbahce nyerte a török klasszikust

:

:

Nem maradt el a várt nagy csata a hagyományos Fenerbahce – Galatasaray rangadón Törökországban. A Fener végül 69-66-ra legyőzte a Galatát.

A török presztízscsatán az első félidőben nem alakult ki nagy különbség. A félidőben 30-27-re vezetett a Galasaray. A harmadik negyedben 44-42 után 9-1-es sorozattal 10 ponttal meglépett a Fener. Az 53-47-ről induló záró szakaszban a Galata felzárkózott és még fordítani is tudott.

A rangadóból 40 másodperc volt vissza, amikor 66-65-re vezettek a vendégek. Végül Cecilia Zandalasini 2+1-es megoldásával került ismét előnybe a Fenerbahce. A Galata elhibázott támadása után a 18 pontos Alina Iagupova büntetőjével alakult ki a végeredmény.

Fotó: fenerbahce.org

A további eredményeket nézve a Cukurova 82-76-ra legyőzte a Kayseri-t. A Hatay pedig a Elazig alakulatát múlta felül óriási küzdelemben 80-79-re.

GELECEK KOLEJİ ÇUKUROVA BASKETBOL – BELLONA KAYSERİ BASKETBOL 82 – 76
SAMSUN CANİK BELEDİYE – İZMİT BELEDİYESPOR 77 – 90
FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO – GALATASARAY 69 – 66
BOTAŞ – ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ 61 – 71