A Fenerbahce rangadót veszített, a YDÜ és a Hatay gyõzelemmel folytatta

:

:

A hétvégén a 17. forduló mérkõzéseire került sor Törökországban. Az élcsapatok közül a Fenerbahce vereséget szenvedett, a YDÜ és a Hatay simán nyert.

A Fenerbahce 71-62-re maradt alul a Besiktas otthonában. Az elsõ félidõben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a nagyszünetben egy ponttal a Fener járt elõrébb. A harmadik negyedben a Besiktas egy 14-2-es sorozattal ragadta magához a kezdeményezést. A játékrész végén 55-47-re vezettek és ezt az elõnyüket innentõl végig õrizték. Erica Wheeler 23, Shavonte Zellous 19 ponttal zárt a Besiktas gárdájában.

A címvédõ YDÜ együttesére papíron rangadó várt. Azzal azonban, hogy a Galatasaray csapatából Allie Quigley és Kaela Davis hiányzott, gyakorlatilag Marina Maljkovic elengedte ezt a mérkõzést. A harmadik negyed közepén már 10 egység felett vezetett a YDÜ és végül 70-54-es sikert ünnepelhettek. Courtney Vandersloot közel 32 percet töltött a pályán és 14 ponttal, illetve 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A Hatay végig vezetve 82-61-re verte az AGÜ Spor-t. Hind Ben Abdelkader 24 ponttal vezette gyõzelemre a csapatát. Nem hibázott a Mersin sem, 104-64-es sikert arattak a Bornova Beckerspor otthonában. Marica Gajic 17, Bria Hartley és Aija Putnina 16-16 ponttal zárt.

Törökországban jövõ héten nem lesz bajnoki forduló, szerdától a Török Kupa nyolcas döntõjére kerül sor.

Bornova Beckerspor – Mersin BSB. 64-104
Botaº – Samsun Canik Bld. 67-51
İstanbul Üniversitesi – Ogm Ormanspor 69-77
Yakin Doğu Üni. – Galatasaray 70-54
Çukurova Basketbol – Adana Aski 84-63
Beºiktaº – Fenerbahçe 71-62
Hatay BSB. – Abdullah Gül Üniversitesi 82-61