A Fever elrontotta Leslie ünnepét

:

:

A WNBA legutóbbi játéknapján az Indiana Fever 6 ponttal diadalmaskodott Los Angelesben és ezzel hatalmas lépést tett a fõcsoport megnyerése felé. A biztos nyugati második hely tudatában kicsit leeresztõ Pheonix Mercury pedig kikapott a keleti utolsótól.

A szerda hajnal legnagyobb durranása egyértelmûen az Indiana Fever los angelesi vendégjátéka volt. A Sparks-nál erre az estére idõzítették Lisa Leslie mezének visszavonultatását, így telt ház, országos tv-közvetítés és megannyi világsztár elõtt szerepeltek a csapatok. Nem is rosszul, ezt tegyük hozzá rögtön. Egy kifejezetten szórakoztató, széles közönség számára is fogyasztható találkozót produkáltak a hölgyek. A Los Angeles a példátlan sérülés hullám közepette ezúttal is mindössze 7 játékossal próbálta felvenni az egyre jobb formát mutató Indiana tempóját.

Egy félidõn át remekül tartották magukat a hazaiak, az Indiana bár az elsõ percekben elhúzott 12 ponttal, a Sparks gyorsan egyenlített, így egy egál meccset láthatott a publikum. A szünetben 40-38-ra vezettek a vendégek. A Sparks-nál nem a képességek, hanem a kevés és egyre inkább fáradt játékos a döntõ már mérkõzések óta. Ezúttal sem volt ez másképp, a harmadik negyedben fokozatosan elhúzott a Fever, mire a hazaiak észbe kaptak már 15 ponttal ment a keleti elsõ. A negyedik negyedben Tina Thompson vezérletével még felzárkózott, de fordítani már nem tudott a Los Angeles. A vége 76-82-es Indiana Fever siker lett. Ezzel Douglasék hatalmas lépést tettek a fõcsoport megnyerése felé.

A hazaiaknál a 16 pontos Milton-Jones és a 21 egységig jutó Thompson remekelt, de 7 játékossal ezen szinten nem lehet sikert elérni. A Fevernél még az is belefért, hogy Catchings halványabb volt, mert Douglas, Sutton-Brown és Hoffman remek dobóformával szállították a sikert.

Az idei szezon eddigi legjobbja a Seattle Storm magabiztosan verte az Atlanta Dream gárdáját. Tipikus Storm meccs volt, három negyeden át tartotta magát a Dream, majd a negyedik periódusban Sue Birdék bedarálták ellenfelüket. Az Atlantánál McCoughtry 17 pontja kevés volt az üdvösséghez.

A San Antonio egy rájátszásba kerülés szempontjából fontos nyugati rangadón váratlan pofonba szaladt bele hazai pályán a Minnesotától, míg a címvédõ Phoenix Mercury már a folytatásra tartalékolva kikapott a keleti utolsó Chicagotól.

Los Angeles Sparks – Indiana Fever 76 – 82 (12-23) (26-17) (18-26) (20-16)
San Antonio Silver Stars – Minnesota Lynx 66 – 73 (16-22) (19-21) (15-13) (16-17)
Chicago Sky – Phoenix Mercury 91 – 82 (19-23) (16-21) (32-18) (24-20)
Atlanta Dream – Seattle Storm 70 – 80 (16-11) (15-21) (24-20) (15-28)
Washington Mystics – Connecticut Sun 84 – 74 (21-17) (16-17) (33-16) (14-24)