A Fever utolsó másodperces duplával nyert

:

:

Hatalmas csatát hozott a WNBA Keleti fõcsoportdöntõjének második felvonása. Shavonte Zellous utolsó másodperces találatával az Indiana Fever 78-76-ra legyõzte a Connecticut Sunt és ezzel életben tartotta a döntõs álmait.

A párharc elsõ mérkõzésén a Connecticut Sun végig vezetve 12 pontos gyõzelmet aratott és a szakemberek inkább arra hajlottak, hogy nyugathoz hasonlóan két mérkõzés fog dönteni. Az indianapolisi találkozó eleje is erre engedett következtetni, miután 11-0-val kezdett a Sun. A Fever az elsõ etap végére 24-20-ra kozmetikázta az eredményt.

A második negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, Douglas találatával 40-39-nél 1 perc 48 másodperccel a félidõ vége elõtt vezetett elõször az Indiana. A szünetben a hazai gárda 46-43-as elõnyben volt. A Sunt három ember húzta, Lawson és Charles 11-11, Jones 12 pontot szerzett, miközben a Fever-nél a teher sokkal inkább megoszlott.

A harmadik negyedben 3 pontnál nagyobb differencia nem alakult ki a gárdák között. 30 perc után 57-56-ra vezetett a Sun. A negyedik negyed elején azonban egy 7-0-s futással 63-57-re lépett el az Indiana. A vendégek nem hagyták magukat és Renee Montgomery két triplával 63-63-nál kiegyenlített, sõt Charles duplája után 4 és fél perccel lefújás elõtt 70-65-re meglógtak.

Minimális, 1 pontos hátrányban 1 perccel a lefújás elõtt Douglas szerzett labdát és indulhatott. Ebbõl a szituációból 2+1-es megoldást hozott ki, amellyel 74-72-es vezetéshez jutatta a csapatát. Ezt követõen Charles két büntetõbõl egyenlített, majd a végül 21 pontig jutó Catchings és Hightower kosárváltása után 76-76-ról érkeztünk el az utolsó támadáshoz, melyet az Indiana vezetett. Már-már érett a hosszabbítás, itt Európában pedig egy újabb kávé, amikor Zellous az utolsó másodpercben betalált.

Indiana Fever – Connecticut Sun 78-76 (20-24, 26-19, 10-14, 22-19)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-1.