A Galatasaray az első döntős az Európa Kupában

Umana Reyer Venezia - Galatasaray Cagdas Factoring 69-60 (13-12, 19-11, 18-22, 19-15)

Európa Kupa, rájátszás - elődöntő, 2. mérkőzés
Velence, Palasport Taliercio

Umana Reyer Venezia: Delaere 13/3, Yasuma 6/3, Fassina 12/9, Shepard 15, Kuier 10/6. Csere: Villa 2, Pan 3/3, Madera 2, Santucci 6, Nicolodi.

Galatasaray Cagdas Factoring: Nacickaite 3/3, Prince 12/3, Alben 4, McCowan 17, Stevens 20/9. Csere: Bilgic 2, Jurjane 2, Pulvere, Yildizhan.

Továbbjutott a Galatasaray Cagdas Factoring 134-118-as összesítéssel.

Az Európa Kupa elődöntő párharc második mérkőzésén az Umana Reyer Venezia 69-60-ra legyőzte a Galatasaray-t. A veresége ellenére a török gárda magabiztosan jutott a fináléba, 134-118-ra nyerte a párharcot.

Az első mérkőzésen 25 pontos sikert aratott a Galatasaray, így a visszavágót igen kedvező pozícióból várhatták. A visszavágón nagy erőket mozgósítottak az olaszok és a szoros első negyed után a másodikban el is tudtak szakadni a Galatasaray-tól. 10 perc után még csak 13-12-re ment a Reyer Venezia. A második szakaszban gyorsan nőtt a különbség, 11 pont volt a Reyer legnagyobb előnye. A félidőben 32-23 állt az eredményjelzőn. A legeredményesebb a 11 pontos Martina Fassina volt a hazaiaknál, míg török oldalon  Teaira McCowan remekelt, 8 pontnál és 11 lepattanónál járt.

A harmadik negyedet egy hazai tripla vezette fel, amivel 35-23-ra módosult az állás. Ezzel kialakult a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége. Nagy energiákat mozgósított a Reyer, de jobban nem tudtak elszakadni és így érdemben nem veszélyeztették a Galatasaray továbbjutását. A törökök a harmadik negyed végére 50-45-re felzárkóztak. A záró szakasz legelején 50-47-re kapaszkodott fel a Galata, de innen egy 11-1-es sorozattal ismét elléptek az olaszok. Lélektanilag kulcsfontosságú pillanatban, 61-48 után egy triplával 61-51-re visszajött a Galata és ezzel eldőlt a továbbjutó kiléte. A különbség 8-10 pont között mozgott az utolsó öt percben.

A Reyer legeredményesebbje a 15 pontos Jessica Shepard lett. Török oldalon Azura Stevens zárt 20 ponttal.