A Galatasaray nyerte a török döntõ elsõ felvonását

:

:

Törökországban megkezdõdött az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó bajnoki döntõ párharc a két isztambuli sztárcsapat között. Az elsõ felvonást a Galatasaray hazai pályán 72-69-re nyerte.

A két isztambuli sztárcsapat legutóbb az Euroliga döntõjében vívott emlékezetes csatát. Abból is a Galatasaray került ki jobban, mely ezúttal is pontosabbnak bizonyult a végjátékban. A két csapat az elsõ három negyedben fej-fej mellett haladt. A félidõben egy ponttal járt elõrébb a Fenerbahce, mely Angel McCoughtry utolsó másodperces triplájával a harmadik negyed végén 53-51-es elõnybe került.

A Galatasaray 5 perccel a lefújás elõtt Isabelle Yacoubou technikai hibája után Alba Torrens büntetõivel fordított. Ezt követõen a házigazda 3-4 pontos elõnybe került. A Fenerbahce távoli dobásokkal nyílttá tette a hajrát, de a sorsdöntõ pillanatban Pondexter triplakísérlete lejött a gyûrûrõl.

Galatasaray Odeabank – Fenerbahçe 72-69 (24-24, 12-13, 15-16, 21-16)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Galatasaray javára.