A Gdynia meglepte a Gironát az Euroligában

Csütörtökön egy mérkőzést rendeztek a női kosárlabda Euroliga 4. fordulójában. A Sopront is soraiban tudó B-csoportban a Gdynia kisebb meglepetésre 71-69-re legyőzte a Gironát.

A Girona 8-0-val kezdte a meccset, de az első negyed végére 19-16-ra fordított a Gdynia és azóta már tudjuk, hogy innentől szinte végig előrébb jártak a spanyol bajnoknál. A 36-33-as félidő utána a harmadik negyed bizonyult döntőnek. A Gdynia 50-47-es állást követően 8-2-es sorozattal zárta a játékrészt.

Az 58-49-ről induló záró szakaszban a Girona nagyot küzdött és 67-61 után 67-67-nél utolérték a lengyeleket. Ekkor egy perc volt hátra. A hajrában Marissa Kastanek duplájára Adaora Elonu – 20. pontját is megszerezve ezen az estén – két büntetővel válaszolt. Az utolsó gdynia-i akció 69-69-ről jöhetett. A hazaiaknak 15 másodpercük volt megnyerni a meccset és ezt végül Barbora Bálintova két büntetőjével meg is tették.

A 71-69-es gdynia-i siker alkalmával a 23 egységig jutó Bec Allen lett a legeredményesebb.