A Gernika nyerte a Baszk Kupát

:

:

Bár a bronzmeccset, amin a Tarbes csapatát és így Raksányi Krisztinát is láthattuk volna játszani, nem tudták megrendezni, a döntőt azonban lejátszották a Baszk Kupában. A Lointek Gernika 60-53-ra legyőzte az IDK Euskotren alakulatát.

Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10 perc után 17-16-ra ment az IDK Euskotren.  A második szakaszban fordított a Gernika. A hajrában 27-25 után tudtak elszakadni riválisuktól és a félidőben 31-25-re mentek.

A lényegesen magasabb jegyzett Gernika a harmadik negyed elején 37-27-nél 10 pontra növelte előnyét. Innen 7-2-es sorozattal még megfelezte hátrányát az IDK Euskotren, de fordítani nem tudtak. A 39-34-ről induló záró szakaszban jellemzően 6-8 pontos vezetést menedzselt a Gernika és végül 50-43-as sikert arattak.

Margaret Roundtree 11 pontot elérve lett a legeredményesebb a győztes gárdában. A döntő MVP-je pedig Nogaye Lo lett, aki 8 pontot és 4 lepattanót jegyzett.

IDK Euskotren – Lointek Gernika 43-50 (17-16, 8-15, 9-8, 9-11)

Fotó: ESF – FVB