A Girona 5 ponttal verte a Salamancát

:

:

Vasárnap rendezték a spanyol bajnokság csúcsrangadóját. A 20. forduló legjobban várt meccsén a Girona 60-55-re verte a Salamancát.

Visszatérhetett a Girona a Fontajau Arénába, ahol szinte telt ház fogadta a csapatokat. Temi Fagbenle szerezte a derbi első pontját, de ezt követően 6-2-re fordított a Girona és végig előrébb jártak. A 12-9-es első negyed után a félidőben 33-26-ra mentek a hazaiak.

A harmadik negyedet 10-3-as sorozattal indította a Girona és így 43-29-re léptek el. A 49-36-ról induló záró szakaszban a Girona már 52-38-ra vezetett és eldőlni látszott a csata. A Salamanca innen azonban 52-50-re felzárkózott. Ekkor még három és fél perc volt hátra, de ennél közelebb nem kerültek.

A 60-55-ös siker alkalmával a Girona keretében Adaora Elonu 16, Magali Mendi és Sonja Vasic 12-12 egységig jutott.

Fotó: Twitter.com/unigirona

RPK ARASKI – IDK EUSKOTREN 79-64
DURÁN MAQUINARIA ENSINO – CAMPUS PROMETE 76-55
SPAR CITYLIFT GIRONA – PERFUMERIAS AVENIDA 60-55
QUESOS EL PASTOR – LOINTEK GERNIKA BIZKAIA 62-70
VALENCIA B.C. – NISSAN AL-QÁZERES EXTREMADURA 66-48
CADI LA SEU – MANN-FILTER CASABLANCA 71-62
CIUDAD DE LA LAGUNA TENERIFE – EMBUTIDOS PAJARIEL BEMBIBRE PD 76-61