A Girona idegenben hozta a spanyol csúcsrangadót

:

:

Óriási csatában a Girona 68-55-ös győzelmet aratott a Salamanca otthonában a spanyol élvonal csúcsrangadóján.

A telt házas, extra hangulatú derbi kezdetén a Salamanca került lépéselőnybe. Az első szakaszban 4-5 ponttal is vezettek, majd 10 perc játékot követően 18-16-ra mentek. A pontszegény második szakaszban 27-20-ra elléptek a hazaiak és ekkor volt esélyük, hogy leszakítsák a Gironát. A helyzeteik azonban kimaradtak és így a bajnoki címvédő a félidőre 29-25-re visszajött. A Salamancánál a 12 pontos Tiffany Hayes volt a legeredményesebb, míg a Gironánál Maga Mendi járt 11 pontnál a félidőben.

Fotó: salamanca24horas.com

A harmadik negyed fordulatosan alakult. Előbb a Girona 34-33-ra átvette a vezetést, majd innen 38-34-re újra fordított a Salamanca. A záró szakasznak 39-39-ről vágtak neki a felek. Amíg az első 30 percet kemény védekezés határozta meg, addig a negyedik negyedben támadójáték vette át a főszerepet és még egy-egy extra dobás behullott. A Gironának volt több opciója támadásban és 12-1-es futással 60-48-ra léptek. Innen az utolsó három percben a Salamanca már nem tudott érdemben közelebb kerülni, így végül a Girona 68-57-es sikert ünnepelhetett. Magali Mendi 27 pontot elérve emelkedett ki a győztes csapatban.

Perfumerias Avenida Salamanca – Spar Citylift Girona  55-68 (17-16, 14-9, 8-14, 18-29)