A Gironával lett teljes az Euroliga mezőnye

:

:

A Spar Girona 76-54-re legyőzte a Sepsiszentgyörgyöt a 2020/2021-es Euroliga évad selejtezőjében. Ezzel a spanyol élcsapat felkerült a főtáblára, ahol az UMMC Jekatyerinburg, a Famila Schio és a TTT Riga mellett szerepelhet.

A Girona egy kisebb megingással kézben tartotta az irányítást. A mérkőzés legelején 6-5 után vették át a vezetést és végig előrébb jártak. A 19-13-as első negyed után a második szakaszban 10 ponttal is ment a Girona. A Sepsiszentgyörgy azonban nem adta fel. A félidőig 31-28-ra visszajöttek, ezt követően pedig a harmadik negyedben 39-38-ra megközelítették riválisukat.

A harmadik etap hajrájában kezdte el ismét növelni az előnyét a Girona. A játékrész végére 52-42-re elléptek. A záró szakaszban pedig elfáradó riválisuk ellen már gyorsan növelték az előnyüket. Nem telt el négy perc és 63-44-nél sepsiszentgyörgyi időkérés miatt állt a játék. A hajrá egyoldalúan alakult. A Girona helyenként igen szép megmozdulásokkal magabiztos győzelmet aratott.

A győztes gárdában Sonja Vasic 17, Frida Eldebrink 15 egységig jutott. A sepsiszentgyörgyi oldalon Rebekah Gardner 24 ponttal zárt, míg a korábbi szekszárdi légiós Marie Ruzickova 10 ponttal és 4 lepattanóval.

Spar Girona – ACS Sepsi-SIC 76-54 (19-13, 12-15, 21-14, 24-12)