A Gyõr 36 pontos vereséget szenvedett Bourges-ban

:

:

A Gyõr 85-39-es vereséget szenvedett Bourges-ban. A gyõriek az elsõ negyedben még tartották a lépést, majd a 19-16-ról induló második szakaszban percek alatt 10 pont fölé hízott a Bourges elõnye. A francia csapatból Tolo és Miyem 16-16 egységig jutott. A gyõriek 49 pontjából 25-öt Vandersloot szerzett.

A szezont rosszul kezdõ Bourges vendége volt a Gyõr a nõi kosárlabda Euroligában. A franciák három vereségük után mindenképpen javítani szerettek volna és ennek szellemében kezdtek. Dumerc triplájával már 5-0-ra vezettek. Közel 3 perc játékot követõen Vandersloot szerezte az elsõ gyõri pontokat. A hazaiak ennek ellenére 12-4-re elléptek, de ekkor még sikerült megfogni a mérkõzést. Vandersloot és Tinkle triplái után 17-16-ra is felzárkózott a Gyõr.

Az elsõ negyed egy Bourges ziccerrel zárult és ezzel a lendülettel Dumercék a második negyed elején 3 perc alatt 29-18-ra léptek el. Szentendrei Áron idõt kért, de ezt követõen már 10 pont felett állandósult a differencia. A félidõ hajrája pecsételte meg a magyar csapat sorsát. Ekkor a Bourges egy 7-0-s szériával 43-25-re lépett el.

A harmadik etap elején tovább nõtt a különbség, egy 12-2-es sorozattal kezdett a Bourges. Gyorsan érkezett a gyõri idõkérés, de a hazai elõny a 30 egységet is elérte és onnan már nem volt visszaút. A Gyõr 46-30-ra elbukta a lepattanókért folytatott csatát, eladott 20 labdát és Vandersloot kivételével a Bourges ellen senkinek sem volt ellenszere. A záró szakaszra a gallok cseréi vették át a fõszerepet és ezt a 10 percet sikerült egy szorosabb eredménnyel zárni.

Tango Bourges – HAT-AGRO Uni Gyõr 85-49 (19-16, 24-9, 22-7, 20-17)