TFSE-MTK - UNI Győr - MÉLY-ÚT 75-85 (22-23, 20-25, 14-20, 19-17)

Budapest, MTK Kosárlabda Csarnok
Papp P., dr. Mészáros B., Makrai M. (Dernei G.)

TFSE-MTK: Jenkins C. 12, Bernáth 11/6, Jenkins A. 30, Katona 10/6, Markovic 7/3. Csere: Kovács V., Dúl 5/3.

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 26/3, Dubei 8/6, Dombai 8/6, Török Á. 10/6, Mompremier 22. Csere: Weninger 11/9, Lass, Barnai.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 az UNI-Győr - MÉLY-ÚT javára.

Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 85-75-ös győzelmet aratott a TFSE-MTK otthonában. Sikerével a győri együttes 2-0-ra megnyerte a negyeddöntő párharcot és bejutott az elődöntőbe, ahol az ellenfele az Atomerőmű KSC Szekszárd – Ludovika-FCSM Csata párharc győztese lesz.

Az első percben Alisia Jenkins duplájára Dombai Réka triplával válaszolt. Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A győriek 9-8-as előnye után 15-9-re fordított a TFSE, de ennél a hat pontnál jobban nem tudott ellépni. A negyedet Weninger Virág két triplája zárta, amivel 23-22-nél újra magához ragadta a vezetést a Győr. A második etap Bernáth Réka hárompontosával indult, majd kiegyenlített percek következtek. Minimális különbséggel jellemzően a hazaiak jártak előrébb, a félidőig nyolc triplát értékesítő győriek azonban jó távoli dobásokkal a játékrész közepén átvették a vezetést. Ismét hárompontost jegyzett Weninger Virág és két triplát értékesített Török Ági is, így 15 perc játékot követően 36-32 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünetig hátralévő időszak hasonlóan dinamikus, pontgazdag kosárlabdát hozott. A TFSE a félidőig 15 pontot szerző Alisia Jenkins és Bernáth Réka révén 37-36-nál ismét előrébb járt. Amikor pedig a sérülésből visszatérő Dúl Panka hármasa cél ért, 40-39-re mentek Magyar Bianka tanítványai. Ekkor még három perc volt vissza a nagyszünetig. Ez a szakasz pedig újra a Győr fölényét hozta, miután 9-2-es sorozattal zárta a félidőt Iványi Dalma együttese és így 48-42-szakadt el. A harmadik szakasz elején Weninger Virág és Dubei Debóra 52-43-nál 9 pontra növelte a differenciát. A TFSE Katona Szidónia triplájával igyekezett a lépést tartani, de nem sokat kellett várni és 56-46-nál már kétszámjegyűre nőtt a különbség.

A harmadik negyed hajrájában a győriek akarata érvényesült. A vendégek legnagyobb előnye 13 pont volt. Végül a záró szakasznak 68-56-ról futottak neki a csapatok. A negyedik negyedet Beatrice Mompremier duplája vezette fel, de 70-56 után megtorpant a Győr. A TFSE tartását dicséri, hogy 14 pontos hátrányban sem adta és négy perc alatt 10 pontot lefaragott a hátrányából. Amikor Chanise Jenkis duplája célt ért, 70-66-nál teljesen nyílt lett az összecsapás. A vendégek kosárcsendjét Brianna Kiesel törte meg, de 72-68-nál, 74-70-nél, sőt még másfél perccel vége előtt Nevena Markovic hármasa után 79-75-nél is látótávolságban volt a házigazda. Az utolsó percben Brianna Kiesel kulcsfontosságú támadólepattanót szerzett, mely után Beatrice Mompremier talált be. Az állás 81-75-re módosult. A TFSE már nem volt eredményes, a végeredményt Mompremier büntetői és Kiesel újabb duplája alakította ki. A Győr 85-75-ös győzelmet aratott és elsőként vívta ki a négy közé kerülést. A nagyot küzdő TFSE-MTK pedig az 5-8. helyért folytathatja.

Fotó: TFSE-MTK