A Győr került előnybe a TFSE-vel szemben a bajnoki negyeddöntőben

UNI Győr - MÉLY-ÚT - TFSE-MTK 93-75 (26-15, 16-23, 24-21, 27-16)

Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok
Praksch P., Tőzsér D., Csabai-Kaskötő B. (Téczely T.)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 16/9, Dombai 16/9, Dubei 10/6, Török Á. 5/3, Mompremier 21. Csere: Weninger 14/6, Lass 5/3, Varga Zs. 4, Barnai, Kéita 2.

TFSE-MTK: Jenkins C. 4, Bernáth 29/12, Katona 6/3, Jenkins A. 15, Markovic 15/9. Csere: Kovács V. 6, Németh A., Boros, Király, Herman.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 az UNI-Győr - MÉLY-ÚT javára.

Megkezdődött a rájátszás a hazai élvonalban. Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 93-75-re legyőzte a TFSE-MTK együttesét és ezzel 1-0-ra vezet az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő párharcban. Folytatás szerdán a fővárosban.

Beatrice Mompremier és Brianna Kiesel találataival 5-0-s előnyre tett szert a Győr a mérkőzés elején. A TFSE első találatát Nevena Markovic szerezte, de a folytatást továbbra is hazai fölény jellemezte. Az első szakasz közepén 13-4-re vezettek a győriek, majd két perccel később 17-6-nál először lépte át a 10 egységet a differencia. Magyar Bianka végül 19-6-nál kért időt. Ezt követően már nem nőtt tovább a különbség. Az első szakasz végén 26-15-re vezetett a Győr. A második negyed elején két percig nem találtak be a hazaiak és ez idő alatt a TFSE 26-20-ra felzárkózott. Ekkor Iványi Dalma rendelte magához tanítványait és végül Mompremier 2+1-es helyzete törte meg a hazai kosárcsendet.

A Győr sokáig 7-10 pont között őrizte előnyét, de a TFSE ekkor már játékban felzárkózott a hazaiakhoz és ez hamarosan a szemszerű eredményben is megmutatkozott. Bernáth Réka hét pontja után 38-36-nál teljesen nyílt lett az összecsapás. A félidőben 42-38 állt az eredményjelzőn. A győrieknél Mompremier 18 ponttal és 12 lepattanóval már ekkor dupla-duplánál járt. Weninger Virág pedig 9 pontot jegyzett. A TFSE legeredményesebbje a 13 egységig jutó Bernáth volt 20 perc játékot követően, míg Alisia Jenkins statisztikai lapján 10 pont szerepelt. A harmadik negyed első támadásából 12-re növelte szerzett pontjai számát Jenkins és ezzel újra minimálisra csökkent a különbség. Ebben az időszakban a TFSE fölénye rajzolódott ki, mely Bernáth triplája 45-44-nél át is vette a vezetést. Győri időkérés állította meg a játékot, majd Dubei Debóra hárompontosával ismét magához ragadta a kezdeményezést a házigazda. Igazi triplapárbaj alakult ki. A következő percben Bernáth, Weninger és Markovic is megvillant távolról. Ezen sorozat végén 51-50-re ment a fővárosi gárda.

Az igencsak felfokozott perceket követően a harmadik negyed közepére lassítottak a csapatok. Ismét a hazaiak akarata érvényesült, így Varga Zsófia 2+1-es megoldása és Kiesel triplája 55-51-es vezetéshez jutatta a Győrt. Amikor pedig Török Ági triplája is célt ért, 59-51-nél már 9-0-s szériát regisztrálhattunk. A TFSE kosárcsendjét Bernáth és Alisia Jenkins törte meg. Három pontnál közelebb azonban a vendégek nem kerültek. Az utolsó 10 percnek 66-59-ről futottak neki a csapatok. Kiesel hármasa vezette fel ezt a szakaszt, amivel 69-59-nél újra elérte a lélektani 10 pontot a differencia. Erre Markovic még válaszolt, de sokáig mindössze a szerb center dupláját jegyezhettük fel a TFSE-nél. A Győr négy perc alatt 14-2-es futással 80-61-re lépett el és ez döntőnek bizonyult. Az ekkor megszerzett előnyét a folytatásban magabiztosan őrizte a házigazda. Az utolsó percekben a kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak. A vége 93-75-ös győri siker lett.

Fotó: gyorikosar.hu