A Győr lesz a DVTK ellenfele a Sió Kupa döntőjében

Atomerőmű KSC Szekszárd - UNI Győr 66-82 (16-17, 17-20, 15-25, 18-20)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Kapitány, Győrffy, Propszt.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 11/3, Boros 4, Vivians 12/6, Mányoky 4, Horváth 8. Csere: Wallace 12/3, Szücs 8, Holcz 4, Bálint 3/3.

UNI-Győr: Ruff-Nagy D. 3/3, Ellenberg 28/18, Dombai 3/3, Török Á. 8/6, Mompremier 15. Cs.: Dubei 8/3, Oroszová 6/6, Rozmán, Weninger, Williams 9, Bach 2.

A Sió Kupa elődöntőjében az UNI-Győr 82-66-ra legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárdot.

A Krasznai Emlékmérkőzésen szereplő keretéhez képest kiegészült az UNI-Győr. Csatlakozott az együtteshez Beatrice Mompremier és pályára léphetett Bach Boglárka is. A házigazda Atomerőmű KSC Szekszárd ugyanazzal a kilenc játékossal szerepelt, mint szombaton a Vasas Akadémia ellen.

A mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Győr. A vendégek 8-2-vel indítottak és bár a folytatásban felzárkózott a Szekszárd, 10 perc után 17-16-os győri vezetést jegyezhettünk fel. A második etap elején 22-22-nél egyenlített a Szekszárd, innen azonban a győriek kerültek előnybe. A differencia a 6-7 pontot is elérte. A Szekszárd viszont nagy hajrával 37-33-ra felzárkózott a félidőig.

A harmadik negyed elején folytatódott a kiegyenlített játék. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül 44-43 után egy 9-0-s futással növelte 10 pontra előnyét a Győr. A pontgazdag játékrészt követően 62-48 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban az összességében hat triplát értékesítő Aaryn Ellenberg vezetésével magabiztosan őrizte vezetését a vendég gárda és 82-66-os sikert aratott.

Az első elődöntőben a DVTK-HUN-THERM 81-65-re múlta felül az NKA Universitas PEAC együttesét. Csütörtökön így NKA Universitas PEAC – Atomerőmű KSC Szekszárd meccset rendeznek a harmadik helyért. A döntőben a DVTK-HUN-THERM és az UNI-Győr mérkőzik.