A Győr lett az 5. helyezett a bajnokságban

Vasas Akladémia - UNI Győr - MÉLY-ÚT 48-85 (19-23, 12-19, 8-29, 9-14)

Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Minár L., Horváth Cs., Rózsavölgyi A. (Farkas Z.)

Vasas Akadémia: Bach 3, Papp 4, Salamon 4, Tóth 9/3, Madár E. 4. Csere: Budácsik, Smailbegovic 8, Dúl 3, Pusztai 2, Szerencsés 4, Madár K., Radócz 2.

UNI Győr MÉLY-ÚT: Canada 12, Dubei 9/9, Oroszova 8, Dombai 9/3, Mompremier 26. Csere: Varga 5/3, Rozmán, Ruff-Nagy, Weninger 4, Török 8/6, Baffy, Milkovics.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 az UNI Győr MÉLY-ÚT javára.

Az 5. helyért kiírt párharc második mérkőzésén az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 85-48-as győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában. Ezzel a győriek 2-0-ra megnyerték a párharcot és megszerezték az 5. helyet a 2021/2022-es évadban. A Vasas Akadémia a tavalyi évhez hasonlóan a 6. pozícióban zárt.

A párharc első felvonása egy végletekig kiélezett csatát hozott, melynek végén 68-67-re nyertek a győriek. Ezúttal Jordin Canda és Beatrice Mompremier révén rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést Iványi Dalma együttese. Két perc után 6-2 állt az eredményjelzőn. A Vasasnak 11-4 után még volt több felzárkózási kísérlete. Tóth Orsolya állt a csapata élére, aki egymaga 9 pontot szerzett az első szakaszban, de két egységnél (11-9, 13-11, 17-15, 21-19) egyszer sem kerültek közelebb a nagyot küzdő hazaiak. Az első negyedet Beatrice Mompremier duplája zárta, amivel 23-19-re vezettek a győriek. Az amerikai center már ekkor 10 pontnál és 7 lepattanónál tartott. Ami az első szakaszban nem sikerült a Vasasnak, az a másodikban igen. Szerencsés Tamara, Radócz Fanni és Papp Dia találataival 25-25-nél egyenlített a házigazda.

A Győr Jordin Canada 2+1-es megoldásával vett új lendületet. Eközben pedig a védekezésén is erősített a vendég gárda. Több, mint három percen át nem talált be a Vasas és ez idő alatt 32-25-re szakadtak el a győriek. Bach Boglárka hozta közelebb a Vasast, de erre egy 6-0-s sorozat érkezett válaszul, amivel 38-28-nál először ugrott 10 egységre a differencia. A félidő hajrájában Milos Pavlovic időkérése után Pusztai Petra szépített, de Sabina Oroszova találata végül 42-31-es győri vezetést eredményezett. A Győr 40-ből 18-at, a Vasas 33-ból 12-őt értékesített mezőnyből. A lepattanócsatában 30-16-os fölényben voltak a győriek. A harmadik etap első percében Dombai Réka duplája és Dubei Debóra triplája erősítette meg a győri fölényt. 67 másodperc alatt 47-31-re módosult az állás és ez alapjaiban határozta meg a folytatást. A győriek futása végül 51-31-ig tartott a játékrész elején.

Milos Pavlovic időkérése után Nadija Smailbegovic és Madár Eszter törte meg a Vasas kosárcsendjét, de Dubei Debóra újabb hármasa visszaállította a 20 pontos különbséget. A Győr 57-37 után is tudott még egy fokozattal feljebb kapcsolni. Egészen pontosan 12-0-s futással 69-37-re szakadtak el. Török Ági és Dombai Réka is eredményes volt távolról ezen sorozatban. 30 perc után 71-39-re mentek a győriek, akiknek a mezőnymutatója elérte az 50%-ot ekkor. A záró etapban nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A végül 26 ponttal és 18 lepattanóval záró Beatrice Mompremier vezetésével tovább növelte a differenciát a Győr, 82-42-nél már 40 pont választotta el a feleket. Mindkét szakmai stáb úgy alakította a rotációt, hogy a kevesebb lehetőséget kapók is pályára kerüljenek. Minden nevezett játékos megkapta a lehetőséget. A Győr 85-48-as sikerrel biztosította be az 5. helyét, de a 6. pozícióban záró Vasasnak is joggal szólt a vastaps a lelátóról.