A harmadik mérkőzésén alulmaradt az U20-as válogatott Spanyolországban

Spanyolország U20 - Magyarország U20 79-57 (26-12, 20-13, 18-12, 15-20)

Torneo de Lugo

Spanyolország U20: Dembele 7/3, Rueda 6/6, Contell 11/6, De Santiago 18/12, Sanchez 6. Csere: Lamana 7/3, Garfella 4, Alarcon 8/6, Morales 2, Langarita 2, Capel 2, Eke 6.

Magyarország U20: Dombai 11/3, Krasovec 4, Rakita 3, Boros 9/9, Madár 8. Csere: Sitku 2, Rozmán 3/3, Dúl 3/3, Szerencsés 5/3, Salamon 3, Vincze, Telegdy 6.

Fotó: Drocer Eventos

Vasárnap lezárult a spanyolországi Viveiro városában zajló Torneo de Lugo. Az utolsó találkozón a magyar U20-as válogatott 79-57-es vereséget szenvedett Spanyolország U20-as válogatottjától, így két győzelemmel és egy vereséggel zárták a rangos erőfelmérőt a mieink.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül 12-12 után egy 14-0-s futással zárta az első szakaszt a spanyol csapat és ezzel 26-12-es előnyre tett szert. A második negyed elején 10 pont felett állandósult a differencia. A félidő hajrájában pedig a 20 egységet is átlépte a hazai előny. A nagyszünetben 46-25 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben sokáig 20 egység környékén látszott állandósulni a különbség. A hajrá azonban ismét a spanyoloknak sikerült jobban, akik így 64-37-re elszakadtak. A legnagyobb előnyük végül 29 pont volt. Válogatottunk egy pillanatra nem adta fel. Bő rotációval játszottak a mieink és nagyot küzdöttek, egy 8-0-s futással a hajrában 76-57-re szépített a magyar együttes. A találkozót spanyol pontok zárták le. Az hazaiak U20-as válogatottja végül 79-57-es sikert aratott és ezzel hármas körbeverést alakított ki, amivel kivívta a tornagyőzelmet az U23-as csapatuknak.

A mieink felkészülése már a kontinenstorna helyszínén Sopronban folytatódik, ahol Szlovéniával vívnak felkészülési találkozókat Cziczás László tanítványai.

Az esti órákban a spanyolországi felkészülési torna egyéni díjait is kiosztották. A legértékesebb játékos (MVP) Dombai Réka lett, az All-Star ötösbe Boros Julcsit és Madár Esztert is beválasztották a szervezők.