A harmadik negyed futásával biztosította be a sikert a Győr

ELTE-BEAC Újbuda - UNI Győr - MÉLY-ÚT 82-65 (18-21, 14-24, 10-25, 23-12)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Nagy V., Nyilas I., Varga-Záray K. (Dernei G.)

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 15/6, Smith 15, Mérész 4, Small 19/6, Boros J. 5/3. Csere: Koch 7/3, Zsámár, Juhász.

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 12, Dombai 4, Dubei 10/6, Török Á. 2, Mompremier 16. Csere: Lass 12/3, Kéita 4, Weninger 12/6, Barnai 2, Révész 6, Varga 2.

A szombati játéknap nyitó mérkőzésén az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 82-65-ös győzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában.

Mindkét csapat vereségből érkezett a találkozóra. A BEAC hazai pályán a Cegléd gárdájával szemben maradt alul, a győriek pedig a Csata otthonában. Brianna Kiesel és Czank Tímea kosárváltása vezette fel az összecsapást. A Győr kezdett élesebben és hat perc alatt 16-6-ra lépett el. A BEAC azonban Koch Dóra és Boros Júlia tripláival időben megfogta a mérkőzést. A játékrész hajrájában meg is közelítették egy pontra a riválisukat. Végül 10 perc játékot követően 21-18-ra ment a Győr.

A második szakasz elején Iesha Small duplájával 22-22-nél egyenlített a BEAC. Ezt követően azonban Kadri Ann-Lass és Weninger Virág tripláival új lendületet vett a Győr. Amikor Weninger második triplája is célt ért, 37-26-nál először lépte át a 10 pontot a differencia a felek között. Az első félidőben a vendégek legnagyobb előnye 15 pont volt. A nagyszünetben 45-32 állt az eredményjelzőn. A győriek 28 kísérletből 18 mezőnykosarat értékesítettek, míg a BEAC 29-ből 12-t. Ezen felül a vendégek 19-9-re vezettek a lepattanókban. A BEAC-nak eközben kevesebb eladott és több szerzett labdája volt.

A harmadik negyed első találatát még Janae Smith szerezte, de a következő nyolc percet 22-3-ra hozta a Győr és ez a futás döntőnek bizonyult. A győrieknél Beatrice Mompremier és Dubei Debóra 8-8 pontot szerzett a harmadik szakaszban. A BEAC kosárcsendjét Iesha Small triplája törte meg, majd Czank Tímea alakította ki a 70-42-es állást a játékrész végére. A fővárosi együttes tartását dicséri, hogy a záró szakaszban nagy hátrányban sem adta fel. Sőt egészen 78-61-ig felzárkózott, amikor Iványi Dalma időkérése állította meg a játékot. A folytatásban 15 pontra megközelítette riválisát a BEAC. Összességében azonban a Győr sikere nem forgott veszélyben, a vége 82-65 lett.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda