A harmadik negyed hajrájában döntött a PINKK

:

:

A Magyar bajnokság 15. fordulója csütörtökön egy mérkõzéssel folytatódott, melyen a PINKK Cegléden aratott 71-50-es gyõzelmet.

Mindkét csapat vereség után érkezett a találkozóra, melynek az esélyese a PINKK volt. Roberto Hernandez együttese nehezen lendült bele. Mrozinska egy sikeres büntetõjével a Cegléd szerzett vezetést, melyre Brumermane egy 2+1-es helyzet értékesítésével válaszolt. A vendégek a játékrész elején kétszer is megléptek 5 ponttal, de a Cegléd fel tudott zárkózni. A negyed végén Pénzes triplájával alakult ki az elsõ 10 perc legnagyobb különbsége.

A 19-13-ról induló második negyed igazi hullámvasutat hozott. Drogbuzova és Pénzes triplája után 25-15-nél már elérte a 10 pontot a differencia. A legnagyobb különbség a találkozó ezen szakaszában 35-21-nél volt a két alakulat között. A PINKK azonban a nagy elõnyét nem tudta megtartani. A félidõ utolsó két és fél percét 13-5-re hozta a Cegléd köszönhetõen Millner és Hegedûs ponterõs játékának.

A meglepetésre igen szoros 40-34-es félidõ után a harmadik negyed Laczi triplájával indult. A Cegléd azonban így is sokáig tartotta 9-10 pont környékén a hátrányát. A vendégek 49-40 után a harmadik etap hajrájában hagyták állva fáradó riválisukat és egy 9-1-es futással 58-41-re módosították az állást. A 17 pontos hátrányból a negyedik negyedben már nem volt visszaút a Ceglédnek. A különbség 62-41-nél lépte át a 20 pontot.

A PINKK Pécsi 424 végül 71-50-es gyõzelmet aratott. A vendégeknél Drogbuzova 13, Pénzes és Török 11-11 pontig jutott. A Cegléd 32-30-ra megnyerte a lepattanókért folytatott csatát és a 14 pontos Hegedûs Ritának köszönhetõen egy kiemelkedõ dobóteljesítmény is akadt hazai oldalon, de a rövidebb kispad és az eladott labdák megbosszulták magukat.

Ceglédi EKK– PINKK Pécsi 424 50–71 (13–19, 21-–21, 5–18, 11–13)