A harmadik negyed közepétől dominált a DVTK Pécsett

:

:

Az Európa Kupa negyedik fordulójának magyar párharcában az Aluinvent DVTK 77-60-as győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában.

A magyar csapatok nemzetközi összecsapásán az Aluinvent DVTK továbbra sem számíthatott Medgyessy Dóra játékára. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 11-11 után a PEAC került lépéselőnybe. Az öt pontot is elérte a hazai előny, melyből három a játékrész végére megmaradt. A második etapnak 20-17-ről vágtak neki a felek. Ebben a negyedben sem változott a játék képe, továbbra is fej-fej mellett haladt a két gárda. Egyik oldalra sem alakult ki 2-3 pontnál nagyobb differencia. 28-28 után a félidő hajrájában Maja Skoric négy pontjával került lépéselőnybe a DVTK, de a PEAC még a nagyszünet előtt egyenlített.

A 32-32-es félidőben azt láthattuk a statisztikán, hogy hazai oldalon Taisiia Udodenko járt 7 pontnál, míg a DVTK-nál Szücs Réka 9-nél. A fontos mutatókban nagy különbség nem alakult ki a felek között. A PEAC dobott valamivel jobban mezőnyből és rendelkezett több szerzett labdával, de a lepattanókban, a gólpasszokban a DVTK járt előrébb. A harmadik negyed első felében sem alakult ki nagy különbség. Öt perc játék után 44-41-re vezetett a DVTK. A döntő fordulat ezt követően érkezett el. Innen ugyanis Cziczás László együttese 11-4-es sorozattal zárta a játékrészt. A harmadik szakasz Cyesha Goree remeklését hozta, aki egymaga 11 pontot szerzett. Az utolsó 10 percnek a miskolciak 55-45-ös előnyéről vágtak neki a csapatok. Shatori Walker-Kimbrough sorozatban szerzett 6 pontjával 65-48-ra módosult az állás öt perccel a vége előtt. Innen magabiztosan menedzselte előnyét a DVTK, mely végül 77-60-ra nyert és ezzel megszerezte második sikerét a sorozatban, életben tartva továbbjutási esélyeit.

PEAC-Pécs – Aluinvent DVTK 60-77 (20-17, 12-15, 13-23, 15-22)

PEAC-Pécs: Bintou Diémé 13/3, Cierra Bravard 13, Taisiia Udodenko 11/6, Kaposi Pálma 10.

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 21/6, Cyesha Goree 17/3, Ziomara Morrison 12, Szücs Réka 12/3