A harmadik negyedben döntött a Győr Pécsett

PEAC-Pécs - UNI Győr - MÉLY-ÚT 54-69 (17-22, 16-16, 7-17, 14-14)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
Csabai-Kaskötő B., Kovács N., Sörlei A. (Faidt M.)

PEAC-Pécs: Szücs R. 4, Strautmane 9/3, Wentzel 6, Andusic 3, Kiss V. 15. Csere: Kaposi 8/3, Sarok 4, Sánta 4, Habling 1.

UNI Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 22/6, Dombai 6, Dubei 12/6, Török Á. 5, Mompremier 14. Csere: Weninger 2, Kéita 3/3, Barnai 3, Lass, Varga Zs. 2.

A bajnokság 20. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 69-54-es győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában.

Brianna Kiesel ponterős játéka vezette fel a találkozót. A győriek irányítója három és fél perc alatt egymaga 7 pontot szerzett, erre építve Iványi Dalma tanítványai 9-4-es előnyt alakítottak ezen időszak alatt. A PEAC gyorsan rendezte a sorokat, így 11-11-nél utolérte a vendégeket. A vezetést azonban nem tudták átvenni a hazaiak. Ismét megvillant Brianna Kiesel, majd betalált távolról Keita Aya, a differencia a hajrára 5-6 pontra nőtt a felek között. 10 perc után 22-17-re ment a Győr.

A második negyedet Kiesel triplája indította, majd amikor Dombai Réka is eredményesnek bizonyult távolról, már 30-21 állt az eredményjelzőn. A PEAC nagyot küzdve mindent megtett, hogy megfogja a meccset és 32-23 után egy 8-0-s futással 32-31-re felzárkózott. Ahogy azonban az első negyedben, úgy a másodikban sem tudott fordítani. A félidőben 38-33-ra vezetett a Győr, melynek keretében Brianna Kiesel már 22 pontnál tartott ekkor. A pécsieknél a 11 egységig jutó Kiss Virág volt a legeredményesebb.

A harmadik negyed elején kétszer is felzárkózott három pontra a PEAC. Végül 40-37 után egy 12-0-s futással léptek el 52-37-re Dubei Debóráék. Ez a futás meghatározta a játék további képét. A különbség 13-15 egység között állandósult a felek között. A záró szakasznak 55-40-ről futottak neki. Dubei Debóra hárompontosa indította ezt a negyedet, melyre Kaposi Pálma válaszolt távolról. Játékban egy teljesen kiegyenlített etap alakult ki, ahol 63-54-nél még 10 pont alá faragták a hátrányukat a hazaiak. Az utolsó két percben viszont már csak győri pontok születtek, Varga Zsófia és Beatrice Mompremier találatai hozták el 69-54-es végeredményt.

Fotó: gyorikosar.hu