A harmadik negyedben döntötte el a rangadót a Győr

NKA Universitas PEAC – SERCO UNI Győr 63-79 (13-15, 24-23, 11-22, 15-19)

Földházi Tamás Péter, Cziffra Csaba Zsolt, dr. Mészáros Balázs (Fekete László)

NKA Universitas PEAC: Kiss 17, Gwathmey 13/3, Laczkó 3, Calhoun 12, Wentzel 8/3. Csere: Pap -, Olawuyi -, Rátkai -, Szücs -, Simon 8/6, Katanic 2, Sanchez -.

SERCO UNI Győr: Ellenberg 14/3, Dombai 8, Oroszová 2, Dubei 6, Mompremier 8. Csere: Rozmán -, Nagy 3, Weninger 2, Varga -, Török 16/12, Williams 8, Bach 12/6.

Fotó: NKA Universitas PEAC

A bajnokság 20. fordulójának rangadóján a SERCO UNI Győr 79-63-as győzelmet aratott az NKA Universitas PEAC csapata ellen.

A forduló rangadóját Dombai Réka találatai indították, mellyel a vendégek kerültek lépéselőnybe. Bő két perc elteltével továbbra is 4-0-át regisztrálhattunk, amikor a PEAC oldaláról Sierra Calhoun állhatott büntetővonalra – a Pécs légiósa csupán egy dobását tudta értékesíteni. Ezután ismételten Dombai volt sikeres, mellyel 1-6-ra változott az állás. Ezt követően Dubei Debóra is beállt a pontszerzők sorába, mellyel a Győr még tovább tudta növelni előnyét, majd azonban fordult a kocka. Ritmust váltott a pécsi együttes, s szinte egy perc leforgása alatt két pontra zárkóztak fel, s az ötödik percben már 6-8-at regisztrálhattunk. Ekkor Peyton Williams büntetői következtek, ezzel pedig egy újabb magabiztosabb vendég periódus kezdődött. A pontszerzés viszont 6-12-nél újabb megállóhoz érkezett. Viszonylag hosszabb ideig egyik féltől sem érkezett találat, mígnem megint csak beindult a pontszerzés. A PEAC azonban továbbra sem tudta utolérni ellenfelét. Elérkeztünk a negyed utolsó percéhez, amikor még mindig 5 ponttal ment a Győr, majd a pécsiek legrutinosabb játékosa, Simon Zsófia lépett elő, hárompontosának köszönhetően pedig két pontra faragta le hátrányát a hazai gárda. Ez a 13-15-ös állás már egészen az etap végéig megmaradt.

A PEAC a következő játékrész első perceiben nem csupán kiegyenlített, de 17-15-nél meg is fordította a mérkőzést. A Győr azonban nem hagyta meglépni a hazai együttest. Dombai Réka talált be, mellyel ismét egál lett a mérkőzés, ezzel pedig kezdetét vette az adok-kapok játék, mely során nem alakult ki nagyon különbség egy-két pontnál. Mompremier kosarát követően, egészen pontosan 21-21-nél, ismét egált regisztrálhattunk, amikor Wentzel Nóra indított támadást. A Pécs irányítója gyönyörűen fejezte be akcióját távolról, dobása közben pedig még faultolták is, amiért egyet dobhatott. Ezzel az összesített négy ponttal tehát a PEAC tett szert előnyre. Válasz azonban továbbra sem érkezett a Győr oldaláról. Következőnek ezúttal Kiss Virág volt sikeres, mely 27-21-re változtatta az állást, ekkor pedig vendég időkérés szakította félbe a játékot. A rövid taktikai szünet azonban szemmel láthatóan jót tett Cziczás László együttesének. A folytatásban ugyanis magasabb sebességbe kapcsoltak a győriek, és 27-28-nál ismét megfordították a mérkőzést. Ekkor már Jovan Gorec kért időt csapatának. Az eligazítás azonban nem zavarta meg a vendég gárdát. A játék Török Ágnes hárompontosával folytatódott, illetve védekezésben is abszolút érezhető volt a koncentráció a Győr csapatán. A problémák csak ezután jelentkeztek, s a Pécs végül 31-31-nél ismét egyenlíteni tudott. A felek ezután ismét fej-fej mellett haladtak. Egészen a lefújás pillanatáig kosárra-kosár volt a válasz, mígnem az utolsó pillanatban újból a Győr került lépéselőnybe. A nagyszünet végül 37-38-ról kezdődhetett.

A második félidő első percei hasonló ritmusban folytatódtak. A pontszerzést Beatrice Momremier indította meg ismét, akit Simon Zsófia követett. Ezután viszont egy újabb domináns vendég periódus vette kezdetét, melyet 11-2-nél Jovan Gorec időkérése szakított meg. Ekkor 39-49-et regisztrálhattunk, vagyis tíz pont volt a győriek előnye. Visszatérve Calhoun találatával szépített a PEAC, védekezésben azonban továbbra is problémáik adódtak. A Győr csapatkapitánya, Török Ágnes ugyanis kiváló dobóformát produkált, – négy távoli rádobásából, négy találat született – amire a Pécs nem igazán találta az ellenszert. Török vezetésével tehát a felek közti differencia ismét tíz pont fölé nőtt (41-54). A Győr ezután is magabiztosan tartotta előnyét, mely a játékrész végére 12 pont lett. Cziczás László tanítványai hihetetlenül higgadtan kosárlabdáztak, melynek köszönhetően igazán kedvező pozícióból kezdhették meg a mérkőzés záró szakaszát. Újabb négy perc elteltével ismét 6-0-nál járt a Győr. Ekkor a hazaiak kértek időt eligazításra, melyből visszatérve a játékvezetők technikait ítéltek a pécsi kispadnak. Tulajdonképpen ez volt a végső döfés a PEAC csapatának, Aaryn Ellenberg sikeres büntetőjével ugyanis 19 pontos hátrányba kerültek. A küzdelmet azonban még ekkor sem adta fel a hazai együttese, ám a Győr támadóorientált játékával továbbra sem bírtak. Az utolsó percekben a PEAC márcsak büntetőkből tudott pontot szerezni, mellyel nem igazán tudták megváltoztatni a mérkőzés végkimenetelét. A forduló rangadóját így tehát a SERCO UNI Győr nyerte – Cziczás László együttese végül 79-63-as győzelmet aratott az NKA Universitas PEAC otthonában.