A harmadik negyedben fordított a Gyõr a PINKK ellen

:

:

Vasárnap egy mérkõzésre került sor a hazai élvonalban, melyen a CMB Cargo UNI Gyõr 88-79-re legyõzte a PINKK Pécsi 424 együttesét.

Fordulatos találkozó kerekedett, ahol a pontgazdag elsõ negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 10 perc után 29-25-ös elõnyben volt a Gyõr. A második szakaszban 32-31-nél vette át a vezetést a PINKK. Innentõl a félidõig jellemzõen a pécsiek jártak elõrébb. A szünetben 44-40 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején is hasonló mederben zajlott a küzdelem. A PINKK egészen 54-44-re el tudott lépni. A folytatásban azonban érvényesült a papírforma. A Gyõr 60-60-nál utolérte ellenfelét és a harmadik etap végén már 67-63-ra vezetett. Az utolsó 10 percben nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A különbség 77-66-nál átlépte a 10 egységet és az utolsó percekben már ebben a dimenzióban haladt a mérkõzés.

CMB Cargo UNI Gyõr – PINKK Pécsi 424 88-79 (29-25, 11-19, 27-19, 21-16)