A harmadik negyedben hagyta állva a Cegléd a Zalaegerszeget

VBW CEKK Cegléd - ZTE NKK 69-48 (23-18, 10-13, 21-2, 15-15)

Minár L., Lengyel Á., Szilágyi B. (Schäffer B.)

VBW CEKK Cegléd: Révész 2, Ortiz 11, Gorjanácz 6, Sotiriou 19/9, Moore 24. Csere: Viszmeg, Kobolák, Szirony 2, Filipowicz, Ruják 5/3.

ZTE NKK: Dzombeta 13/3, Saad 4, Szabó P. 14, Dömötör, Tuchscherer 7. Csere: Horváth F. 1, Úr, Horváth 2, Kulcsár 2, Mányoky J. 5/3.

Az alsóházi rájátszás első fordulójába kiírt találkozón a VBW CEKK Cegléd 69-48-ra legyőzte a ZTE NKK csapatát.

Tinara Moore és Katerina Sotiriou rögtön a mérkőzés legelején 6-0-s előnyhöz juttatta a Ceglédet. Nem telt el négy perc, amikor 12-4-nél már zalaegerszegi időkérés miatt állt a játék. Rendezte sorait Ambrus Péter együttese és a folytatásban 14-10-re felzárkózott. A CEKK Katerina Sotiriou öt pontjával igyekezett ismét magához ragadni az irányítást, de egyre kiegyenlítettebbé vált a játék képe. Az első negyed hajrájában három egységre is felkapaszkodott a ZTE. A 23-18-ról induló második szakaszban pedig már nem csak felzárkózott, de Mányoky Judit triplája után 24-23-nál a vezetést is átvette a vendég-gárda. Fej-fej melletti küzdelem jellemezte ezt a periódust, mely során 4-5 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Zalaegerszegi tripla zárta az első 20 percet, így a félidőben mindössze 33-31-re ment a Cegléd.

A nagyszünetben rendezte csapata védekezését Kostas Keramidas. Közel öt percig nem engedett pontot riválisának a CEKK és ez idő alatt 9-0-val 42-31-re léptek el a hazaiak. Miljana Dzombeta törte meg a ZTE kosárcsendjét. A folytatásban azonban Ruják Nóra és Katerina Sotiriou tripláival már a 20 egységet ostromolta a differencia. Ezt pedig Tinara Moore újabb remek megmozdulásával éppen a harmadik szakasz végére lépte át. Ekkor Moore már 22 pontnál járt. Összességében 21-2-re nyerte a harmadik negyedet a Cegléd. Az 54-33-ról induló záró szakaszt Szabó Petra és Mariona Ortiz kosárváltása vezette fel, majd Katerina Sotiriou triplája következett. A legnagyobb különbséget 61-35-nél jegyezhettük fel. A Ceglédi siker nem forgott veszélyben, de innen 10-0-val 61-45-re szépített az ezúttal is nagyot küzdő ZTE. A hajrában visszaállt a 20 pontos differencia. A harmadik negyed ritmusváltásával magabiztos 69-48-as győzelmet aratott a Cegléd.

Fotó: VBW CEKK Cegléd