Ludovika-FCSM Csata - ELTE-BEAC Újbuda 106-66 (28-22, 23-17, 34-12, 21-15)

Budapest, Ludovika Aréna
Farkas G., Goda L., Horváth Cs. (dr. Páli K.)

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 6/6, Mányoky R. 16/6, Lelik 14/6, Hayes 19, Zempare 11. Csere: Hegedűs 8, Böröndy V. 8/6, Angyal N. 4, Toman 4, Angyal B. 16/12.

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 6, Smith 13, Mérész 6, Small 8, Boros J. 15/6 Csere: Szabó D. 5/3, Dusanic 13/9, Koch, Laufer, Juhász, Zsámár.

A Ludovika-FCSM Csata kiemelkedő támadójátékot bemutatva 106-66-ra legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát a 6. forduló nyitó mérkőzésén.

Az első szakaszban egyaránt 8-8 egységig jutó Mányoky Réka és Janae Smith kosárváltása vezette fel a rendkívül pontgazdag fővárosi rangadót. A két csapat 18-17-ig fej-fej mellett váltott vezetéssel. Az első szakasz hajrájában azonban a Csata került fölénybe. Angyal Barbara triplájával, illetve Hegedűs Janka 4 pontjával 28-22-re szakadtak el a hazaiak. A negyed végén azt láthattuk a statisztikán, hogy a Csata 18 mezőnykísérletéből 11 sikeres volt. A hazaiak ezen felül vezettek a lepattanókban, így a több eladott labda is belefért.

A második negyed első találatát még Boros Júlia szerezte, aki a Csatától igazolt át a BEAC-hoz a nyáron. Ennél a 4 pontnál közelebb azonban nem kerültek a vendégek. A játékrész közepére 39-29-nél elérte a 10 egységet a differencia. A folytatásban itt mozgott a különbség a felek között. A félidőt Böröndy Vivien triplája zárta, amivel 51-39-re módosult az állás. A Csata a félidőig a 36 mezőnykísérletéből már 21-et értékesített, közte hét triplát. Minden pályára lépő játékos betalált hazai oldalon. Ráadásul a 21 mezőnykosarat 18 gólpassz előzte meg. A fontos mutatókat tekintve a BEAC egyedül a támadólepattanók terén állt jobban.

A döntést a harmadik negyed hozta el. Nem telt el két perc, amikor Angyal Barbara triplája után 61-41-nél elérte a 20 egységet a különbség. A játékrész első felében 21-6-os futást mutatott be a Csata. Végül pedig 34-12-re nyerték Tursics Krisztián tanítványai ezt a 10 perecet. Keyona Hayes és Angyal Barbara 9-9, míg Lelik Réka 5 pontot szerzett ebben a periódusban. Az arányokat jól érzékelteti, hogy a Csata hét duplával és öt triplával, illetve hibátlan büntetőzéssel hozta le a harmadik negyedet. Az utolsó 10 percre nyitott kérdések nem maradtak. Pontgazdag mederben zajlott a küzdelem, de a BEAC ekkor többször tudott válaszolni a hazai találatokra. A Csata 100. pontját Toman Petra szerezte. A vége 106-66 lett.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata