A három Euroliga csapat már elõdöntõs Oroszországban

:

:

Szerdán rendezték az orosz negyeddöntõk második mérkõzéseit. Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharcok közül három is lezárult. Az Euroliga csapatok már ott vannak az elõdöntõben, a Krasznojarszk és a Szpartak Moszkva között harmadik meccs dönt.

Az UMMC Jekatyerinburg 87-61-re múlta felül az Inventa Kurszk gárdáját. A 30-16-os második negyedben hagyta állva riválisát a címvédõ. Maya Moore 25, Brittney Griner 23 pontot szerzett. A Dinamo Kurszk 84-60-ra verte az MBA Moszkvát. Az elsõ negyed végén 23-23 állt az eredményjelzõn. A félidõre 14 pontos elõnyt alakított ki a kurszki gárda és onnantól már kézben volt számukra a meccs. A 19 egységig jutó Helena Ciak lett a legeredményesebbjük.

A Nagyezsda Orenburg is kivívta a négy közé jutást, de nekik nem volt ennyire sima estéjük. Mindössze 65-59-re múlták felül a Kazanyt. A negyedik negyedben 5 pontos hátrányból fordítottak. Brionna Jones 11 ponttal és 8 lepattanóval lett csapata legjobbja. A Szpartak Moszkva hazai pályán az elsõ meccsen kikapott. A második mérkõzésen azonban idegenben legyõzte a Krasznojarszkot 69-67-re, így kivívta a sorsdöntõ harmadik meccs jogát. Az utolsó két percbe 67-67-rõl érkeztek a csapatok és a Szpartak Moszkva bizonyult pontosabbnak a hajrában.

UMMC Jekatyerinburg – Inventa Kurszk 87-61 (17-11, 30-16, 25-12, 15-22)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az UMMC Jekatyerinburg javára.

Dinamo Kurszk – MBA Moszkva 84-60 (23-23, 22-8, 17-12, 22-17)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Dinamo Kurszk javára.

Nagyezsda Orenburg – Kazanochka Kazany 65-59 (14-17, 19-16, 12-17, 20-9)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Nagyezsda Orenburg javára.

Enisey Krasznojarszk – Szpartak Moszkva 67-69 (20-24, 18-14, 18-21, 11-10)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-1.