A Hepp Kupa négyes döntőjében az Ajka

:

:

Újabb negyeddöntőre került sor a női kosárlabda Hepp Kupában. Az Ajka 77-53-ra verte a MAFC-ot és ezzel csatlakozott a BKG Prima Akadémia, illetve a PINKK együttese mellé a négyes döntőben.

Sokáig jól tartotta magát a MAFC. A félidőben mindössze 37-30-ra ment az Ajka. A harmadik negyedben 43-40 után 13-3-as szériával szakított le riválisát az ajkai gárda. Az 56-43-ról induló záró szakaszban már nagy különbség mutatkozott. Ezt a 10 percet az Ajka 21-10-re nyerte és így alakult ki a 77-53-as végeredmény. A győztes gárda legeredményesebbje a 15 pontot és 11 lepattanót gyűjtő Szabó Petra lett. A MAFC gárdájában Tarnai Kata jutott 16 pontig.

Ajka – MAFC 77-53 (20-17, 17-13, 19-13, 21-10)

Korábbi eredmények

NKA-Pécs-PEAC – PINKK SE 75-81 (18-24, 22-22, 19-16, 16-19)

Aluinvent DVTK Miskolc U23 – BKG PRIMA Akadémia 59-63 (12-9, 16-11, 14-18, 17-25)