A Jekatyerinburg 2-0-ra vezet az orosz döntõben

:

:

Vasárnap délután került sor az orosz bajnoki döntõ második meccsére. Az UMMC Jekatyerinburg hazai pályán másodszor is magabiztosan legyõzte a Dinamo Kurszkot és ezzel 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharcban. A csapatok Kurszkban folytatják szerdától a döntõt.

Változtatott Lucas Mondelo a Dinamo Kurszk szerkezetén. Angel McCoughtry volt a kimaradó légiós és a francia válogatott centere Helena Ciak került be, így magasabb lett a kurszki gárda. Az erõviszonyok azonban alapjaiban nem változtak, nem telt el három perc, amikor már 8-0-s elõnyben volt a Jekatyerinburg. A folytatásban ugyan két egységre még felzárkózott a Kurszk, de az elsõ negyed végére 30-18-ra ellépett a házigazda. A második etapban 15-18 pont között állt be a különbség a felek között.

A 47-29-rõl induló harmadik negyedben a 20 pontot is átlépte a differencia. A játékrész hajrájában 61-39 után 68-50-re felzárkózott a Kurszk. A záró szakaszban sem változott a játék képe. A differencia valamennyit csökkent, 75-65-nél például egészen 10 egységre megközelítette a Jekatyerinburgot a vendég együttes. Összességében azonban a friss Euroliga-gyõztes sikere nem forgott veszélyben. A Jekatyerinburg 82-69-es gyõzelme során Alba Torrens 21, Maya Moore 19 pontot ért el. Kurszki oldalon Natalia Zhedik 20 pontját kell kiemelni.

A döntõ párharcot tekintve 2-0-ra vezet a Jekatyerinburg és szerdán este nagy riválisa otthonában bajnok lehet.

UMMC Jekatyerinburg – Dinamo Kurszk 82-69 (30-18, 17-11, 21-21, 14-19)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 2-0 az UMMC Jekatyerinburg javára.