A Jekatyerinburg és a Girona győzelme

:

:

Csütörtökön két mérkőzést rendeztek a női kosárlabda Euroliga második fordulójában.

Az A-csoportban az UMMC Jekatyerinburg 75-69-re múlta felül a Reyer Veneziát. A félidőben 41-32-re vezetett a címvédő, majd a folytatásban a 17 egységet is elérte a differencia. A hajrában azonban nagy felzárkózásba kezdtek az olaszok. Másfél perccel a vége előtt 69-65-re visszajöttek, de végül a fordítás elmaradt. Maria Vadeeva (24 pont, 11 lepattanó) és Emma Meesseman (15 pont, 13 lepattanó) dupla-duplát ért el, de ki kell emelni Alba Torrens 18 pontját.

A B-csoportban a Spar Girona 76-68-ra nyert a Beretta Famila Schio otthonában. A spanyol gárda 12-2-vel kezdett és végig vezetett az összecsapáson. A legnagyobb előnyük 17 egység volt. A félidőben 41-32, a harmadik negyed végén 60-46 állt az eredményjelzőn. Kennedy Burke 19, Rebekah Gardner 15 egységig jutott a győztes gárdában.