A Jekatyerinburgé az orosz alapszakasz

:

:

Az alapszakasz utolsó fordulóját rendezték vasárnap Oroszországban. A játéknapon a bajnoki örökrangadóra került sor a Jekatyerinburg és a Szpartak Moszkva között. A találkozót az uráliak 75-68-ra nyerték és ezzel az alapszakasz elsõ helyén zártak.

Az Orosz bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában a Jekatyerinburg látta vendégül a Szpartak Moszkvát. Mindkét gárda 16/1-es mutatóval várta az összecsapást, azaz a mérkõzés tétje az alapszakasz elsõség és ezzel együtt a döntõs pályaelõny volt. A két csapat decemberi összecsapásán egy utolsó másodperces találat döntött a Szpartak Moszkva javára. Pokey Chatman gárdája kezdte jobban a rangadót és az elsõ negyed felénél már 12-3-ra vezettek. Ezt követõen azonban magára talált a hazai alakulat az elsõ 10 perc végére 19-17-re zárkóztak fel.

A második negyed elején 19-19-nél egyenlített a Jekatyerinburg, majd 27-21-re el is léptek. A félidõ elõtti percekben Augustus és Dupree vezérletével azonban a Szpartak Moszkva felzárkózott és fordított is. A szünetben már 42-38-nál 4 ponttal jártak elõrébb. Ami az elsõ félidõben mûködött a pontosan célzó vendégeknek, az a másodikban nem. A harmadik negyed elsõ 5 és fél percében mindössze egy Dupree duplát jegyezhettünk fel, miközben a Jekatyerinburg 11 pontot szorgoskodott össze. Ekkor 50-44-re léptek el a hazaiak.

A harmadik negyed végére állandósult az 5-6 pont a két gárda között. 30 perc után 60-55 állt az eredményjelzõn. A negyedik negyed elején még tartotta a lépést a Szpartak Moszkva, aztán 64-59 után az utolsó 5 percbe érkezve Candace Parker egymás után szerzett két duplájával 70-61-re szakadt el a palánk alatt fölényben lévõ Jekatyrinburg. Innen Pokey Chatman alakulatának nem volt visszaút. Ugyan Kuzina még egy triplát bevágott a végjátékban, de 75-68-as sikerével a Jekatyerinburg ismét megnyerte az alapszakaszt.

A hazaiak 50%-al dobták a duplákat, míg a vendégek 40%-al, miközben több lepattanót és több gólpasszt osztott ki a Jekatyerinburg. A gyõztes csapat legeredményesebbje a 23 pontos Sandrine Gruda volt. A Szpartak Moszkvánál Candice Dupree jutott 13 egységig.

A harmadik helyet a Dinamo Kurszk szerezte meg, miután egy szoros végjátékban 68-65-re verték az Ivanovót. Miután a Kurszk nyert, az Orenburg hiába ütötte ki a Szpartak Noginszk gárdáját 83-53-ra, ezzel is maradtak a negyedik helyen.