A jó kezdés ellenére vereséget szenvedett a Gyõr

:

:

Hiába vezetett 5 perc játék után 2 – 15-re a Gyõr a Nantes otthonában, Tapodi Péter együttesét a negyedik negyedre felõrölte a hazai gárda. A magyar csapat bravúrjához Essence Carson 26 pontja is kevés volt.

Nagyon jól indult a találkozó, 3 perc után 2-11-re ment a Gyõr a Nantes otthonában. Laurent Buffard-nak hamar idõt is kellett kérnie, de ez sem segített, 6 perccel a feldobás után 2-15-re vezettet a vendég csapat. Sajnos ez a gyorsan megszerzett elõny nem tartott sokáig. Az elsõ etap végére kiegyenlíttek a gallok. A második szakaszban fokozatosan elhúzott a Nantes, a legnagyobb elõnyök már 8 pont is volt, a szünetben pedig 39-33 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben állandósult az 5-6 pontos különbség. Hol megugrottak 10-zel a franciák, hol feljött 3-ra a Gyõr, de igazából a hazaiak elõnye nem forgott veszélyben. A negyedik szakaszban egy utolsó nagy rohammal 57 – 55-re felzárkózott a Gyõr, de innen közelebb már nem kerültek. 3 perccel a lefújás elõtt 67 – 55-re ment el a Nantes, a vége pedig 72-62 lett.

A gyõztes csapatból a 17 pontot és 12 lepattanót szerzõ Niedola emelkedett ki, míg a Gyõrbõl a 26 pontos Carson parádézott.

Nantes Rezé – SEAT Lami-Véd Gyõr 72-62 (18-18, 21-15, 16-17, 17-12)