Utánpótlás

A junioroknál a Vasas Akadémia/A lesz a Kőbánya ellenfele az ötödik helyért zajló csatában

Csata DSE - Vasas Akadémia/A 66-83 (14-29, 13-25, 18-17, 21-12)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - 5-8. helyért
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Pálya
Játékvezetők: Nagy Bence László, Dr. Szűcs Sándor, Erős Florentina

Csata DSE: Németh 29/6, Halmy 2, Zakor 8, Albert-Tóth 5/3, Arnóczki 2. Csere: Végh-, Pócs 2, Vörös 7, Bernei 2, Biczó 9.

Vasas Akadémia/A: Subotic 20/3, Szoboszlai 2, Kendelényi 7, Czirkos 15/6, László 6. Csere: Felső 9, Vigh 15, Schannen-, Révész-Veres-, Vágó 1, Dúl-, Harmati 8.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 2024-es “A” döntőjének az 5-8. helyért zajló versengésében a Vasas Akadémia/A 83-66-ra legyőzte a  Csata DSE csapatát, így a Vasas a Kőbánya ellen az ötödik helyért léphet majd pályára, míg a Csata a Szekszárd ellen harcolhat a hetedik pozícióért.

Lehengerlően kezdte az első félidőt a Vasas Akadémia csapata, már az első negyed végére 14-29-es előnyre tett szert a vendég színekben játszó Vasas. A második játékrészben is hasonlóan nagy különbséget “pakolt rá” az eredményre a Vasas, így a félidőben 27-54-es eredményt regisztrálhattunk.

A nagyszünetet követően azonban meg kell dicsérnünk a Csata DSE tanítványait, akik a harmadik etapot 18-17-re, majd az utolsó 10 percet 21-12-re megnyerték. Hiába játszottak jól a Csata játékosai, mert akkora előnyre tett szert már az első félidőben a Vasas, hogy azt végig tartották és magabiztos 83-66-os sikert arattak. Az egész mezőny legeredményesebb játékosa Németh Lili lett, aki 29 pontot szerzett a Csata DSE színeiben.