A Kassa átrohant a Gyõrön

:

:

Vasárnap lezárult a szlovák-magyar középszakasz 7. fordulója. A játéknap egyetlen mérkõzésén a Gyõr 84-57 arányú vereséget szenvedett hazai pályán a Kassától.

Hat Agro-UNI Gyõr – Good Angels Kosice 57-84 (9-28, 15-23, 17-18, 16-15)

A Gyõr teljes kerettel Tangela Smith-szel kiegészülve várhatta a Kassa elleni összecsapást. Ez a teljes felállás azonban nem tart sokáig, hiszen a klub honlapjának tájékoztatása szerint Simon Zsófia vállát szerdán mûtik. Hiába azonban a bõvebb keret, a Kassa hamar döntésre vitte a mérkõzést. A szlovák bajnok 8-3-al kezdett és bár Hurst triplájával még felzárkózott a Gyõr, a negyed közepén 17-6-os állást regisztrálhattunk. Fûzy Ákos 21-7-nél kért idõt, de az elsõ szakasz végén így is 28-9-re vezetett a Kassa.

A második etapban tovább nõtt a differencia, 14 perc játék után már 41 pontnál tartottak a vendégek. Könnyen leindította Fûzy Ákos együttesét az Euroliga nyolcas döntõjére készülõ szlovák alakulat és nem volt kérdés, hogy mely csapat hagyhatja el gyõztesen a pályát. A második negyed egyetlen pozitívuma, hogy Tangela Smith megszerezte elsõ gyõri pontjait. A félidõben 51-24 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején 56-24-nél a 30 pontot is átlépte a különbség. Szerencsére a Gyõr az utolsó 15 percre össze tudta kapni magát és 60-24 után a harmadik negyed végére 69-41-re kozmetikázta az állást. A negyedik szakaszban Hurst, Raksányi és Laklóth tripláival 23 pontra „megközelítette” sokat cserélõ ellenfelét a magyar bajnok. A vége 84-57 lett.