A Kassa és a Rózsahegy 2-0-ra vezet a szlovák elõdöntõ párharcokban

:

:

Szombaton rendezték Szlovákiában az elõdöntõ párharcok második felvonásait. A Good Angels Kosice és az MBK Ruzomberok is 2-0-s elõnybe került. Szerdán kialakulhat a döntõ párosítása.

A Good Angels Kosice 78-54-es gyõzelmet aratott az SBK Samorin otthonában. A szerdai összecsapáshoz hasonlóan Darxia Morris nélkül felálló kassaiaknál lényegesen több percet kaptak a húzóemberek. Ennek megfelelõen már az elsõ negyed végén 25-13-ra vezettek. Sokáig 10 pont környékén mozgott a differencia, majd a harmadik negyedben egy 16-3-as szériával döntötte el a meccset a Kassa. Angelika Theiner 14, Devereaux Peters 12 ponttal vezette gyõzelemre a csapatát.

Az MBK Ruzomberok 64-61-es gyõzelmet aratott hazai pályán a Pie¹»anské Èajky felett. Fordulatos találkozó volt, ahol a félidõben 35-28-ra mentek a pöstyéniek. A harmadik negyedben azonban a rózsahegyi gárda fordított. Egészen pontosan 19-4-re nyerték ezt a szakaszt. Az utolsó 10 percnek 47-39-rõl vágtak neki a csapatok. A Pöstyén 53-51-nél visszavette a vezetést a házigazdától. Ekkor még közel 4 perc volt hátra a meccsbõl. A rózsahegyiek azonban pontosabbnak bizonyultak a végjátékban és az amerikai légiósok eredményes teljesítményével behúzták a meccset. Bozóki Bettina a gyõztes gárdában 18 és fél percet töltött a pályán, 1 lepattanót jegyeztek fel a neve mellé.

©BK ©amorín – Good Angels Ko¹ice 54-78 (12-25, 18-16, 14-26, 10-11)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 a Good Angels Ko¹ice javára.

MBK Ru¾omberok – Pie¹»anské Èajky 64-61 (11-15, 17-20, 19-4, 17-22)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 az MBK Ru¾omberok javára.