A Kassa került elõnybe a szlovák döntõben

:

:

A Good Angels Kosice 82-58-ra legyõzte az MBK Ruzomberok gárdáját a szlovák bajnoki döntõ elsõ meccsén.

Az elsõ negyedben még jól tartotta magát a rózsahegyi gárda. 10 perc után mindössze 20-15-re vezetett a Kassa. A második etap elején azonban 9-0-s sorozatot csinált három perc alatt a Good Angels, amivel 29-15-re módosult az állás. Innentõl kezdve nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A félidõben már 48-27 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben 20 pont környékén állt be a különbség. Innentõl kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem. Az utolsó 10 percnek 69-45-rõl futottak neki a csapatok. Ekkor a 29 pontot is elérte a kassai elõny, majd a hajrában zárkózott fel a Rózsahegy.

A gyõztes gárdában a 18 pontos Anna Jurcenkova lett a legeredményesebb. A rózsahegyi csapatban Bozóki Bettina 20 percet töltött a pályán és 1 lepattanót jegyeztek fel a neve mellé. Folytatás vasárnap az MBK Ruzomberok otthonában.

Good Angels Kosice – MBK Ruzomberok 82-58 (20-15, 28-12, 21-18, 13-13)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Good Angels Kosice javára.