A Kassa kiütötte a Somorját

:

:

Szombaton két szlovák mérkõzéssel folytatódtak a Közép-európai Liga küzdelmei. A Kassa a Somorját, a Rózsahegy az Iglót verte.

A kassaiak 95-55-re gyõzték le a Somorját. Ahogy az várható volt, a Somorja nem tudta megismételni a Sopron ellen mutatott dobóformáját. Ettõl függetlenül Sujováék 15 percen keresztül 10 pont környékén tartották magukat. Az elsõ félidõ hajrájában egy 11-0-s futással lépett el a Kassa. 20 perc után 44-27 állt az eredményjelzõn. A harmadik etapban kiütközött a különbség a két gárda között, ezt a szakaszt 33-16-ra nyerte a Kassa. A szlovák bajnoknál négyen is 10 pont fölé jutottak. Krivacevic Tijana 16 ponttal és 9 lepattanóval vette ki a részét a sikerbõl.

A Rózsahegy megszerezte elsõ gyõzelmét idén, miután 77-63-ra verték az Iglót. A rózsahegyiek az elsõ szakasz végén egy 6-0-s szériával alakították ki azt a 7-8 pontos különbséget, mely a folytatásban állandósult a két gárda között. A 44-37-es félidõ után a harmadik negyed végére 15 ponttal meglépett a Rózsahegy és innen az Iglónak már nem volt visszaút. A gyõztes csapatból Kmetova 13, Ristic 12, Murphy és Baburova 11-11 pontot szerzett.

Good Angels Kosice – SBK Samorin 95-55 (22-13, 22-14, 33-16, 18-12)
MBK Ruzomberok – Rucon Spisska Nova Ves 77-63 (25-17, 19-20, 19-11, 14-15)