A Kassa veretlen maradt a hazai felkészülési tornáján

:

:

Korábban már beszámoltunk a hagyományos kassai felkészülési torna elsõ napjáról, melyen a hazaiaknál Krivacevic Tijana és Allie Quigley kiváló teljesítményt nyújtott. A Good Angels Kosice a második és a harmadik találkozóját is megnyerte. Krivacevic és Quigley pedig pénteken, illetve szombaton is remekelt.

Pénteken a kassaiak ellenfele az USK Praha volt. A két csapat végig fej-fej mellett haladt, a szünetben 3 ponttal a csehek vezettek, három negyed után pedig 4 pontos elõnyben volt a Good Angels Kosice. A negyedik szakaszban 7 perccel a lefújás elõtt 60-60 állt az eredményjelzõn.

Ezt követõen a hazaiaktól betalált Kupèíková és Kulichová, illetve a végjátékban Krivacevic és Quigley is értékesített egy-egy ziccert. Ezzel a kassai gárda 78-72-es gyõzelmet ünnepelhetett. Quigley ezúttal 15, Krivacevic 11 pontig jutott. A nap másik mérkõzésén a Wisla Krakow 73-72-re kikapott az MBK Ruzomberok gárdájától. A krakkóiaknál Horti 8 pontot szerzett.

Szombaton a kassai csapat fordulatos csatában 67-58-ra múlta felül a Wisla Krakow alakulatát. A krakkóiak az elsõ negyedben 10 pontos elõnyre tettek szert, de a két középsõ negyedet 41-23-ra hozta a hazai alakulat és ez döntõnek bizonyult. A sikerbõl Krivacevic Tijana 17, Allie Quigley 13 ponttal vette ki a részét. A lengyel bajnoknál Horti Dóra 10 pontig jutott. A nap másik mérkõzésén az USK Praha 8 ponttal verte a Rózsahegyet.