Kecskeméti KA/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 65-54 (20-17, 10-15, 20-10, 15-12)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2023, 3. helyért
Dr. Danka Péter, Magyari Viktor, Koller István

Kecskeméti KA/A: Gergő 16, Samu 6, Viczián, Bagi 11/3, Sinka-Pálinkás 18/3. Csere: Csomor, Polyák 6/6, Varjú 6, Lengyel 2.

Zsíros Akadémia Kőbánya: Pásztor 21, Takács 10, Josepovits 9, Bodnár, Berecz 5. Csere: Fáczán 3, Benkó, Tóth, Szaniszló 6

Fotó: Németh József / NKA Pécs

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság bronzcsatáján a Kecskeméti KA 65-54-re múlta felül a Zsíros Akadémia Kőbányát.

A Kecskemét kezdett élesebben. Kétszer is elszakadtak hét ponttal, de 17-10 után az első negyed végére 20-17-re felzárkózott a Zsíros Akadémia. A második negyedet kecskeméti tripla indította és innentől 4-6 pont között látszott beállni a differencia. A Zsíros Akadémia a félidő hajrájában igyekezett faragni a hátrányán és 30-29-nél egy pontra is megközelítették riválisukat. Az utolsó percben pedig 32-30-ra fordítottak is. Ez összességében 11-4-es futás volt.

A harmadik negyed első találatát is a Zsíros Akadémia szerezte, 13-4-re bővítve a futását. Felpaprikázódott a meccs és a hangulat is. 36-32 után a Kecskemét kapott el extra sorozatot és 46-36-ra léptek el, ami 14-0-s futás volt. Az utolsó 10 percnek 50-42-ről vágtak neki a csapatok. Itt 52-48-nál, majd 55-50-nél volt egy felzárkózása a Zsíros Akadémiának. A hajrában azonban stabilan tartotta előnyét a Kecskemét és 65-54-es sikert aratott.

Sinka-Pálinkás Szofi 18 ponttal lett a kecskemétiek legeredményesebbje. A Zsíros Akadémiánál Pásztor Arina zárt 21 ponttal.