A kiváló rajt alapozta meg a DVTK sikerét

:

:

A 12. forduló egyetlen vasárnapi mérkőzésén az Aluinvent DVTK 85-76-ra legyőzte a TFSE-MTK csapatát.

Az Olympiacos elleni Európa Kupa rájátszás mérkőzés után a TFSE-MTK ellen érezhetően lendületből érkezett a DVTK. Öt perc alatt 17-2-re lépett el Cziczás László együttese. A folytatásban az újonctól Süle Krisztina és Alisia Jenkins is betalált távolról. Amikor azonban az első negyed végén Kányási Veronika triplája célt ért, 10 perc játék után 30-12 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban 37-16-ig őrizte jelentős előnyét a DVTK, de innen 10-0-val megfelezte hátrányát a TFSE. A félidő hajrájában 42-30 után azonban Morrison, Walker-Kimbrough és Goree 48-31-re módosította az állást.

Fotó: DVTK.eu

Ahogy a második negyedben, úgy a harmadikban is volt egy nagy futása a fővárosi gárdának. Erre 55-38 után került sor, így 11-0-val 55-49-re jöttek vissza Magyar Bianka tanítványai. A TFSE felzárkózása 60-56-ig tartott. Ugyan a DVTK őrizte vezetését, de teljesen megváltozott a játék képe. A 62-56-ról induló záró szakaszban 4-8 egység között mozgott a differencia. Kifejezetten látványos csata kerekedett. A negyed közepén egymás után négy sikeres távoli kísérletet regisztrálhattunk: Chanise Jenkins két triplája, illetve Morrison és Goree hárompontosai adták ezt a szériát. Az utolsó percbe 78-74-ről érkeztek a felek és itt már nem engedte ki az előnyt a DVTK. Medgyessy Dóra a mérkőzés 18. sikeres hárompontosát elérve alakította ki a 85-74-es végeredményt.

Aluinvent DVTK – TFSE-MTK 85-74 (30-12, 18-19, 14-25, 23-18)

Aluinvent DVTK: Ziomara Morrison 23/3, Cyesha Goree 17/6,  Shatori Walker-Kimbrough 14/6.

TFSE-MTK: Chanise Jenkins 29/18, Alisia Jenkins 20/3, Bernáth Réka 9/3.